Pielegniczki KaKadu

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

bon007
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-24, 15:17
Pojemność akwarium: 98
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa-Praga

Pielegniczki KaKadu

Post autor: bon007 » 2013-03-24, 15:45

Witam jakieś tydzień temu kupiłem do mojego ogólnego akwarium samca kakadu około 4,5 cm (wiem kupuje się je w haremach), w akwa mam kilka gupików, zmienniaka, suma białowąsa około 10 cm, Kiryśnika czarnoplamego 7 cm, szczupieńczyka 8 cm, kilka mieczyków i jakieś jeszcze drobne patałajstwo.
Otóż rybka z miejsca się zaklimatyzowała (mam kulki mchowe, kokosa, mech jawajski i kilka większych roślinek) Po godzinie od wpuszczenia zaledwie zaczeła jeść ochotkę mrożoną, po 3 dniach wyjada mi z palcy pokarm ogólnie rybolon jest wspaniały. I stąd moje pytania
Wiem ze to ryba teretorialna mając 4,5 centa przegania mieczyki po 6-7 cm, ze juz nie wspomne o gupikach i innych równych sobie i mniejszych nie nęka ich tylko przegania z rogów gdzie są kryjówki. Typowego frajera samiec KaKadu zrobił se ze Zmienniaka samicy wiekszej objętościowo od niego, zmienniak praktycznie jak się zbliży na 10 cm do pielęgnicy odrazu jest dziobany :) przez walecznego kakadu z wielkim pyszczkiem.
Schodzi tylko z drogi sumom i szczupieńczykowi
1 Czy jak ten Kakadu dorośnie do 7-8 cm to będzie atakował też większe ryby jak moje sumy, bo wolałbym zeby nie ? ale skoro teraz kozaczy do mieczyków 7 cm i je przegania ?
2 Chciałbym żeby ta ryba była takim "szefem akwarium" ale jak widze to chyba kakadu nadaje się do tego wprost wyśmienicie ?
3 kiedyś jakies16 lat temu w 140 L chodowałem pieęgnice zebry (10 cm porosły) i były bardzo agresywne ze nawet przeganiały mi fosillisa 22 cm jak się w pare dobrały czy to samo może być z pielęgniczkami kakadu.
4. Co będzie dalej jak będę chodował tylko samca KaKadu ? Wspomne ze u kolegi od początku kiedyś był tylko jeden samiec tego gatunku i jak on mówił było ok tylko czasem chojraczył bez powodu ale przeżył mu 4,5 roku i 9 cm czyli raczej okazały
5 Czy taki samiec jak dorośnie może pozjadać neonki inesa i inne dziadostwo tego typu i wielkości ? w sumie jak czasem zje jakiegoś takiego chłystka to nawet fajnie bo ja lubie jak się coś takiego wydarzy sporadycznie a strata niewielka bo u mnie neon 1,20 na Pradze Warszawie kosztuje
6 Ile wam najdłużej pożyły kakadu i jakie porosły ciekaw jestem na co mogę liczyć i czy u mojego kolegi to był już max ?
Akwarium 98L 80x35x35

ODPOWIEDZ