Glony nitkowate:/

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

Adji999
Forumowicz
Posty: 96
Rejestracja: 2012-06-05, 15:55
Pojemność akwarium: 160
Imię: Adrian
Lokalizacja: Poręba

Glony nitkowate:/

Post autor: Adji999 » 2013-03-24, 13:07

akwarium 100x40x50 profil
oświetlenie 2x 30w t8 Divers Opti Natural Divers Opti Plant 2x39 t5 Sylvania Grolux Philips Master ,co2 z butli, grzałka z termostatem 200w,
filtr zewnętrzny Jbl e901 green line przepływ 900l/h. dno czarny żwir/ziemia .
świece 11 godzin na dobę.

parametry wody
ph 6,5
nh3 0 mg/l
po4 1 mg/l
no3 5 mg/l
kh 7 '
gh 11'
Fe 0.2 mg/l
co 2 ok 20 mg/l


rosną długie cienkie zielone nitki opanowały prawie całe akwarium są na wszystkim.
jakieś rady jak się tego pozbyć?

Ryumaru
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2012-05-13, 15:04
Pojemność akwarium: 54
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ełk

Re: Glony nitkowate:/

Post autor: Ryumaru » 2013-03-24, 19:41

Witam
Temat nitek jest mi dość bardzo dobrze znany, zarówno sam doświadczyłem pojawienie się nitek w akwarium 30 L jak i też proszony byłem o pomoc w innych akwariach znajomych. Na pojawienie się nitek wpływa zarówno wysokie stężenie mikro elementów, żelaza, a także zły stosunek makro elementów. Tak więc tematu nitek nie można zamknąć jednym pudełku. Choć często znajduję artykuły w internecie gdzie podaje się zbyt wysoki poziom żelaza, mam wątpliwości co do słuszności postawianej tezy.
W akwariach w których gościnnie pomagałem nitki ustępowały bądź znikały praktycznie w 95 %, jednak że traktowanie ich akwarium "po macoszemu" powodowało ich powroty. Tak więc ostatecznie zasugerowałem chemię. Choć zawsze gryzę się w język wspominając o tego typu ratunkach.
Jeśli możesz prześlij zdjęcia ogólne akwarium, oraz zbliżeniowe nitek. Dobrze było by zrobić to jeszcze dziś ponieważ mogę nie mieć czasu w tygodniu.
Chodzi mi o sprecyzowanie dokładnej odmiany nitek, oraz stadium w jakim jest akwarium pogrążone.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ