wylot filtra a ruch wody

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

fish86
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-25, 23:27
Pojemność akwarium: 0
Imię: tomek
Lokalizacja: kraków

wylot filtra a ruch wody

Post autor: fish86 » 2013-04-06, 23:54

Cześć,
Będę miał pierwszy raz filtr kubełkowy w akwarium z piachem, czytałem wiele, że aby uchronić się przed zbytnim brudzeniem takiego podłoża należy zapewnić dobrą cyrkulację wody w zbiorniku. Chodzi więc o to aby ustawić odpowiednio wylot filtra tak by powodował ruch wody, która odbijając się od przeciwległej ściany powraca zabierając ze sobą syfki (w dużym uproszczeniu).

Na jakiej wysokości ustawić więc najlepiej wylot? (akwarium 73x34x47, filtr mini kani 120) - jednocześnie da mi to odpowiednie napowietrzanie, jako że nie będzie już wylotu na taflę?

Awatar użytkownika
W_Opo
Stały bywalec
Posty: 266
Rejestracja: 2012-08-20, 10:22
Pojemność akwarium: 160
Imię: Wojciech
Nazwisko: Opoczyñski
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: wylot filtra a ruch wody

Post autor: W_Opo » 2013-04-07, 13:28

najlepiej jeśli masz deszczownicę to gdzieś przy powierzchni, tak żeby powodowała falowanie tafli wody. Pamiętaj, że filtr zewnętrzny jest po to żeby go maksymalnie zamaskować w akwarium :)

fish86
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 2013-01-25, 23:27
Pojemność akwarium: 0
Imię: tomek
Lokalizacja: kraków

Re: wylot filtra a ruch wody

Post autor: fish86 » 2013-04-07, 16:54

No raczej nie zgodzę się, bo deszczownicę owszem i mam, ale ona tylko dobrze napowietrza wodę lecz nie zapewnia jej odpowiedniej cyrkulacji. Natomiast umieszczę filtr wewnętrzny, którego wylot ustawię na taflę.
Mnie chodzi o to, że najczęściej spotykam się z takimi poradami na forach, ze aby zadbać o czystość podłoża-piasku niekoniecznie bawiąc się w odmulanie, należy zapewnić dobry ruch wody, wiec mam tutaj pytanie i wątpliwości jak ustawić oraz czy zda to egzamin w akwarium o takich wymiarach z takim filtrem.

ODPOWIEDZ