problem z filtrem

Moderator: ModTeam

sebig
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-16, 20:56
Pojemność akwarium: 0
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Białystok

problem z filtrem

Post autor: sebig » 2013-04-16, 21:20

Witam. Zacznę od początku. Dokładnie 8.1.13r kupiłem nowy filtr JBL Cristal Profi e901 greenline. Po podłączeniu chodził ok. Jednakże minęły 3 miesiące a ja już co najmniej pięć razy musiałem go czyścić. Właściwie to nie wiem czy musiałem (brudna jest tylko pierwsza gąbka) woda w środku jest praktycznie czysta ale filtr działa bardzo słabo:( Filtr jest dobrze złożony więc to nie jest problemem. Wcześniej korzystałem z starszego modelu JBL, nie pamiętam modelu (kupiłem używany) i woda była krystalicznie czysta. (zmieniłem go tylko dlatego że był coraz głośniejszy i miał już te 6-7 lat). Dodam jeszcze że w zbiorniku jest jeszcze filtr wewnętrzny Aquale fan 3+. Zbiornik 200 l, oświetlenie 4*39W z tym że dwie włączają się na parę godzin dziennie. Obsada praktycznie się nie zmienia: skalar*1, rodostamus*20, pstrążenice*5, prętniki trójbarwne*4, bocja*3, sturisoma*2, zbrojnik niebieski*4, kirysek*4 i "trochę" krewetek. Czy ktoś podpowie co z tym fantem zrobić? Czy trzeba oddać na gwarancje? (kupiony przez internet)

xXSoobekXx

Re: problem z filtrem

Post autor: xXSoobekXx » 2013-04-16, 22:53

Wymien rurki na nowe,skroc je tak bardzo jak to mozliwe, wyczysc wlot do filtra.

Jesli to nic nie da, odsylaj na gwarancje dopoki ja jeszcze masz.

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: problem z filtrem

Post autor: OTTO » 2013-04-17, 14:28

Ale jak brudna jest woda ?
Czy pływają farfocle czy brak jest jej przejrzystości ?
Jeśli w wodzie nic nie pływa tylko jest jakby mętna to wsadź Zeolit w któryś z dolnych koszów i za 2-3 dni będziesz miał kryształ.
A co Ty w ogóle masz za wkłady w tym filtrze ?

sebig
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-16, 20:56
Pojemność akwarium: 0
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z filtrem

Post autor: sebig » 2013-04-17, 17:21

Rurki są nowe (zmieniałem razem z filtrem), wlot też czyściłem więc to raczej nie jest przyczyną.

sebig
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-16, 20:56
Pojemność akwarium: 0
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z filtrem

Post autor: sebig » 2013-04-17, 17:35

Właśnie woda jest mętna. Z tym że kupowałem filtr razem z kolegą (kupił identyczny) ma zbiornik większy 240l i ma super czysta wodę. Najgorsze jest to że po wyczyszczeniu go nie pracuje on tak jak powinien, z deszczowni ta woda tak sobie leci powoli:( Jeżeli chodzi o wkłady to: 1.złoże filtracji wstępnej;pianka z tworzywa sztucznego T-Profil, 10 ppi: 2.Krążki ceramiczne: 3.Kulki do filtacji biologicznej: 4.Mata z pianki 20ppi: 5.Mata z pianki 30ppi

Awatar użytkownika
OTTO
Akwarysta
Posty: 652
Rejestracja: 2011-09-08, 16:47
Pojemność akwarium: 240
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice

Re: problem z filtrem

Post autor: OTTO » 2013-04-17, 21:06

To że on ma ok to nie znaczy że Ty musisz i filtr jest zepsuty, on może mieć lepszą sytuację biologiczną w zbiorniku, ja bym dał ten Zeolit, no chyba że tak jak piszesz to może wirnik nie daje rady, a może wciągnęło tam do turbinki jakiegoś zwierzaka ???

xXSoobekXx

Re: problem z filtrem

Post autor: xXSoobekXx » 2013-04-17, 22:03

No wlasnie wyczysci wirnik, moze przez te Twoje wklady on tak slabo dziala ? Tez tak moze byc ze znacznie spowalnia to przeplyw wody, jak sie zle dobierze wklady.

ODPOWIEDZ