Niesmaczne roślinki ;)

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

ies
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2013-03-31, 11:57
Pojemność akwarium: 240
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Niesmaczne roślinki ;)

Post autor: ies » 2013-04-26, 21:56

Akwarium 240 z pielęgnicami, a konkretnie Meeki. Potrzebuję informacji nt. roślin, raz: mało wymagających, dwa: niesmacznych dla pielęgnic. Generalnie pokrywę przerabiałam kiedyś pod akwarium roślinne, teraz nie zamierzam odpalać wszystkich świetlówek gdyż akwarium będzie głownie korzenne a rośliny mają być tylko dodatkiem, tak więc ani dobrego oświetlenia, żadnych nawozów ani CO2 nie będzie. Jakie roślinki pomimo takich warunków mają szansę na przeżycie? :) Nie wiem dokładnie co, ale liczę na to, że ktoś z Was tu wie o tym co w sobie mają roślinki, które nie smakują rybką. Coś, gdzieś, kiedyś na ten temat słyszałam, jednak nie mogę sobie przypomnieć.
No nic, głowne pytanie: jakie rośliny byście mi polecili do mojego akwa, żeby przetrwały w takich warunkach i nie zostały zjedzone ani wykopane?

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Niesmaczne roślinki ;)

Post autor: Timur » 2013-04-26, 22:21

Już pisałem w innym Twoim temacie. Jeszcze z ciekawości jutro potwierdzę, zadzwonię do kolegi żeby się upewnić, ale Meeki raczej mięcho niż roślinożerne są. Kiedy mieszkał niedaleko mnie obserwowałem je praktycznie codziennie. Prędzej zeżrą same siebie niż anubiasa :D
Pozdrawiam Krzysiek

ies
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2013-03-31, 11:57
Pojemność akwarium: 240
Imię: Iwona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niesmaczne roślinki ;)

Post autor: ies » 2013-04-26, 22:25

Dzięki, dzięki w takim razie czekam na jutrzejszą wiadomość :)

ODPOWIEDZ