Projekt 15L i wybór podłoża.

Moderator: ModTeam

Nemo7
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 2007-08-14, 12:07
Pojemność akwarium: 60
Imię: Damian
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Projekt 15L i wybór podłoża.

Post autor: Nemo7 » 2013-05-04, 09:19

Projekt Krewetkarium (Kotnik)

Akwarium: 25x25x25 biały silikon, bez pokrywy
Oświetlenie: 11W, 6500K żarówka Osram rodzaj świderek czy jakoś tak. (nie wiem czy dobrze to liczę ale wychodzi 0,73W/1L)
Filtr: Aqua Szut Pat Mini
Ogrzewania nie używam ponieważ temperatura nie spada poniżej 26 stopni, a nawet mam problem bo czasami dochodzi do 28/29 stopni.

Obsda:
Red Cherry (30 dorosłe i około 20-30 maluchów)
Ampularia x 1
Helena x 1

Rośliny:
- Hemianthus callitrichoides (Mały Heniek)
- Mech Phenix
- Ricia
- Hydrocotyle sp.Japan
- Hemianthus Micranthemoides
- Pogostemon H.
Nie mam zamiaru pchać do takiego akwarium wszystkich tych roślin jedank w wstępnym projekcie wypisałem sześć które biorę pod uwagę.
Na razie w moim 25L podaje Aqua Art Carbo, a do podłoża Crypto. To samo zamierzam podawać w/w akwarium.

Ozdoby to tylko jeden lud dwa mniejsze kamienie coś jak w Akwarium w stylu Iwagumi.

Podłoże: Mam problem z wyborem podłoża bo się na tym kompletnie nie znam zawsze dawałem czarny żwirek o granulacji 2-5. Chciałbym aby to było porządne podłoże, aby nie zmarnować kasy na roślinki. Na necie znalazłem informacje jedynie że podłoża firmy ADA i Aqua Substrate są dobre. Jednak nic nie mogę znaleźć jak to ma wygląda jaka warstwa i czego bo wiem że niektórzy dają nawet 3 warstwy. Podobają mi się podłoża te granulki czy kuleczki może mi to ktoś wyłożyć łopatologicznie co pod to trzeba dać, czy te granulki wystarczą ?

Prosił bym o pomoc w doborze podłoża i ogólna ocenę projektu.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Projekt 15L i wybór podłoża.

Post autor: blue_betta » 2013-05-04, 16:35

* oświetlenie masz dosyć spore - lampkę daj trochę wyżej
* krewetek za dużo, ampularia nie na ten litraż
* dobrze by było, gdybyś zamontował kaskadę - nie będzie zabierać i tak małego miejsca w akwarium
* oprócz węgla, możesz podawać potas i jakieś micro
* podłoże polecam pro soil - drobne, a rośliny super rosną :)
* kamieni bym chyba nie dawał, najwyżej jakiś niewielki, drobny korzeń

ODPOWIEDZ