depilacja laserowa warszawa

Czy to choroba bawełniana???????????

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

HattoriH
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-05, 10:02
Pojemność akwarium: 0
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Warszawa

Czy to choroba bawełniana???????????

Post autor: HattoriH » 2013-03-25, 22:23

- temperatura wody - około 27C
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie - dwa razy dziennie, kryl zamrożony, kryl w płatkach oraz trzy inne rodzaje suchego
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna - raz w tygodniu z udmulaniem, około 30% wody
- dokładny opis choroby (obowiązkowe dobrej jakości zdjęcie poszkodowanych/całego zbiornika) - rybki są żwawe, walczę ostatnio z ospą, ale ona nie jest problemem. Problemem są tęczanki a raczej dziwny biały nalot na ich ustach - tylko one tak mają, reszta ryb jest od tego wolna
- pojemność akwarium (mogą być też wymiary) - 126l
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość) - 6 otoski, 2 ramirezy, 3 gupiki, 10 tęczanek nenowych
- obecność żywych roślin(ilość i gatunki, ocena kondycji) - stan dobry, około 12 gatunków
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny - dodawałem Ichtio, powodem jest ospa, chore na nią są tylko ramirezy
- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium). Tak, mam je około 6tyg
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd. nie posiadam testów
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele, firmy) - filtr FZN-3, grzałka 100W
Tydzień emu zakupiłem tęczanki - liczba 7 sztuk, po dniu zauważyłem biały nalot na "wargach", myślałem, że to wina zamrożonego pokarmu, kryl drobny.
Wczoraj zakupiłem dodatkowe 3 sztuki tęczanek i już dzisiaj mają białe usta. Reszta ryb bez objawów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

adullam
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-22, 08:13
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Czy to choroba bawełniana???????????

Post autor: adullam » 2013-05-22, 08:34

Witam

Choroba bawełniana jest bardzo często chorobą występującą w Polsce.
Jest niezwykle zaraźliwa i śmiertelna. W zaawansowanych stadiach leczenie jest bezcelowe.

Objawy - w praktyce u każdej ryby są inne.
1-sze stadium rozwija się wewnątrz , a na zewnątrz (źródła podają) nalot przypominający watę ( jak pleśniawka) - w praktyce to już agonia, a symptomy to bardziej schodząca skóra - jakby u człowieka poparzenia ( taki rodzaj jasnego nalotu)
Trzeba wiedzieć że fundamentalnym symptomem są zmiany skórne w okolicy pyska.

Ryby mogą się zarażać i snąć praktycznie bezobjawowo -jeżeli skrzela są zaatakowane. Poza jedną uwagą NIE JEDZĄ PRZED ŚMIERCIĄ.

Zaopatrz się w domowa apteczkę rybią ;
-sera; baktopur ( baktoforte) właśnie na tą infekcję bakteryjną
(zajebiście skuteczny lek zwalcza zew i wew objawy i bakterie powodujące gnicie pyska ,ale musi być podany wystarczająco szybko)
- baktocaps-f ( zooleka)
-SERA COSTAFORTE 50 ml ( rybia ospa)

Co do chemii wody , to jak się nic nie dzieje są niepotrzebne.
Jednak no2, no3, nh3, są użyteczne, dzięki nim będziesz wiedział czy np;
-nie przekararmiasz oraz jakie jest stężenie azotynów, azotanów, amoniaku, a wszystkie są procesem przemiany materii u ryb więc występuja w wodzie i są przekształcane przez bakterie tlenowe i beztlenowe.
-łatwiej diagnozować choroby ryb

ODPOWIEDZ