Problem z zatoczkami

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Peres
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 2013-04-19, 16:35
Pojemność akwarium: 0
Imię: Kamil
Lokalizacja: Myszków

Problem z zatoczkami

Post autor: Peres » 2013-05-22, 12:23

Witam. Zakupiłem ostatnio na allegro 12 zatoczków, przyszły do mnie one we wtorek 21.05.2013. Akurat w tym dniu wypadała podmiana wody w akwarium więc podmieniłem na 50/50 z odstaną kranówką i z filtra BRITA, bo mam strasznie twardą wodę i staram się mieszać ją z wodą z filtra po to by zmniejszyć jej twardość oraz pH. Po wpuszczeniu ślimaków do akwarium pływały z początku na powierzchni wody, po jakimś czasie parę ślimaków opadło na dno, a przez noc reszta. Niestety nie wykazują one żadnych oznak życia. Siedzą w muszlach tak jak spadły i nie ruszają się. Wyjąłem dwa i wrzuciłem do kubka z ciepłą wodą i tam po chwili zaczęły się z muszli wyjawiać. Po wpuszczeniu ich do akwarium znów to samo. Nie wiem czy one tak mają czy po paru dniach się unormują w nowym otoczeniu i zaczną "normalnie" żyć ? Czy akurat pech chciał,że większość z nich padła a druga jest jakaś chora ? Nie wiem co mam o tym myśleć. Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z zatoczkami

Post autor: Monique » 2013-05-22, 14:15

Może się zamknęły w sobie obrażone za przeprowadzkę :D Spróbuj może wyłowić więcej do kubka, dorzuć im jakąś roślinkę i wpuść po kilku dniach jak ożyją??

ODPOWIEDZ