Filtry zewnetrzne, kubelkowe itd.

Moderator: ModTeam

Mexteren
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-29, 17:51
Pojemność akwarium: 30
Imię: Artur
Nazwisko: Nie podam
Lokalizacja: R-Sko

Filtry zewnetrzne, kubelkowe itd.

Post autor: Mexteren » 2013-11-09, 23:11

Witam.
Mam nowe poglady, 54L nie wyszlo to moze 140L wyjdzie, bo taki litraz znosi wiecej bledow. Ktore juz wiem gdzie popelnilem i ich nie popelnie, nie powiem jakie to byly bledy ale za to wiem co spowodowaly :)
Czy tanie filtry made in czajna dadza rade w 140l ?
wymiary: 80x35x50.
Np. Taki filtr zewnetrzny:
Filterek
Czy lepszy będzie filtr Aquael FAN-3 który posiadam aktualnie, jest wewnętrzny. Mam dwa takie, tylko w jednym kabel uciachany, ale na częsci zamienne bedzie w sam raz.
Kupić lepiej ten kaskadowy czy włożyć wewnętrzny ?

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: Filtry zewnetrzne, kubelkowe itd.

Post autor: Timur » 2013-11-10, 08:12

Filtr kaskadowy będzie miał na pewno większą powierzchnię złoża.
Możesz odpalić oba filtry. I tą kaskadę i wewnętrzny. Filtry Aquela są ciche i nie zajmują wiele miejsca. Odpwiednia aranżacja roślin pozwoli go lekko zamaskować.
Co do twojego pytania, czy warto kupić akurat tę kaskadę... Fajnie jakby ktoś miał doświadczenie z takimi mejdinczajna, ale np ja mam już hoho lata filtr chiński wewnętrzny i poza tym, że wygląda okropnie, kolor ma ble, to mieli wodę jak wściekły i wygląda jak nie do zajechania. Mój kumpel taki sam używa cały czas, ja okazyjnie i działa mu 4-5 lat. Takie to chińczyki są, że jak w sztukę dobrą trafisz to posłuży i to za grosze.
A jak źle trafisz to Ci zaleje pół mieszkania, bo się okaże coś nie do wiary, że dno jest klejone z 3 kawałków plastiku i ma dziurę na przykład :P
Może jednak lepiej żeby użytkownicy kaskad się wypowiedzieli, ja nie posiadam ;)
Pozdrawiam Krzysiek

Koder_
Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 2013-02-10, 15:33
Pojemność akwarium: 140
Imię: Jan
Lokalizacja: Połaniec

Re: Filtry zewnetrzne, kubelkowe itd.

Post autor: Koder_ » 2013-11-12, 20:27

Kiedyś kupiłem małą kaskadę, do niewielkiego akwarium. Teoretycznie powinna pasować, z opisu wychodziło, że jest nawet na sporo większy litraż.
Jednak kiedy obejrzałem wkład filtracyjny - tu masz rację, powierzchnię ma sporą, ale co do objętości tejże mam ogromne wątpliwości. Suma-sumarum filtr leży w szufladzie, nigdy nie był używany. Do wspomnianego akwarium kupiłem inny. Co prawda wewnętrzny, ale patrząc na wymiary gąbki, która robi za wkład, mam na myśli powierzchnię jej 5-ciu ścianek "roboczych" - nie ulega wątpliwości, że powierzchnia ta jest większa od płaskiego wkładu w kaskadzie. O objętości już nie wspomnę - przynajmniej bakterie mają się gdzie rozwijać, a i skuteczność filtracji mechanicznej lepsza, skoro woda musi przepłynąć przez większą ilość porów.
Wypowiedź mogła zawierać lokowanie produktu... <- idiotyczne, ale niestety ustawowo wymagane. "Ave Cezar"!

ODPOWIEDZ