rośliny na trwanik

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

matek313
Stały bywalec
Posty: 249
Rejestracja: 2010-11-03, 11:57
Pojemność akwarium: 98
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bristol
Kontakt:

rośliny na trwanik

Post autor: matek313 » 2013-11-15, 18:22

witam , chciałbym żebyście mi doradzili jakąś roślinę na trawnik .mój baniak 98 l ,co2 nie podaje na razie, oświetlenie 2x24 W przez 8 godzin dziennie .
czy są rośliny trawnikowe mało wymagające ?? obecnie jestem w uk także nie wiem też co tu mogę dostać . ale zawsze jest jeszcze EBAY :)

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: rośliny na trwanik

Post autor: Timur » 2013-11-16, 01:35

Mnie przy słabym świetle i bez CO2 za trawnik (pseudotrawnik) robi sagittaria subulata. No nie jest to szczyt marzeń, ale zielona i dno porasta ;)
W zależności jak masz urządzone akwa można pobawić się z gałęzatką. Kule się delikatnie rozwala i w rękach miętosi i tworzy placki, które można formować jako trawnik. Dość często spotykana w krewetkarium, gdzie światła zwykle nie ma zbyt wiele.
Jeszcze jedno mi ładnie rosło nawet u kreweci, takie bardziej trawnikowe jakbyś zapewne wolał, przy podobnym świetle, ale może jutro znajdę co miałem, bo zapomniałem, a już późno ;)
Pozdrawiam Krzysiek

matek313
Stały bywalec
Posty: 249
Rejestracja: 2010-11-03, 11:57
Pojemność akwarium: 98
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bristol
Kontakt:

Re: rośliny na trwanik

Post autor: matek313 » 2013-11-16, 13:07

a cos co rośnie niżej ??nie tak wysoko , to tez jest ładne ale wolałbym coś co rośnie niżej

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: rośliny na trwanik

Post autor: Timur » 2013-11-16, 14:07

Sprawdziłem, jak zakładałem krewetkarium, też nie znałem nazwy... Trawsko rosło ładnie i może ktoś zerknie tutaj i powie co to za roślinka, ewentualnie jak Ci się spodoba, to podpytaj w dziale identyfikacji roślin.
Ona jest od kamienia do korzenia na tym zdjęciu z pierwszej strony z pierwszego wystroju krewetkarium w moim wątku. Oczywiście na pierwszym planie. Niedawno ją wywaliłem, bo w ogólnym nie chciała rosnąć przysłonięta innymi roślinkami.
Tutaj mój wątek
Poniżej masz zdjęcie z nasadzoną wtedy sgittarią w 112l
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ