Moja 200L przed przycinka

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Shakal33
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-08-31, 20:20
Pojemność akwarium: 320
Imię: Przemys³aw
Nazwisko: Trawiñski
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Moja 200L przed przycinka

Post autor: Shakal33 » 2013-12-08, 19:06

Wymiary zbiornika 100x40x50wysokie,pojemność 200L
oświetlenie 4x39W T5 oraz odbłyśniki aluminiowe w originalnej pokrywie
1xT5 39W AQUA NOVA 10000K PLANT WHITE MORSKA I SŁODKOWODNA T5-900WH,1xSYLVANIA AQUASTAR 10000K,1x SYLVANIA GROLUX 8500K oraz Philips Master TL5 865 6500K
Swiece jakieś 9 godz dziennie bez przerwy.Światło załancza sie po dwie świetlówki o 11 kolejne dwie o 12 oraz wyłanczają o 21 dwie i 22 dwie ostatnie.
Rozstaw świetłowek to od tyłu grolux,aquastar,philips master i aqua nova,nie wiem czy dobrze ale jasno jest a na efekt musze poczekać bo ten zestaw mam od 24 pażdziernika 2013r.
parametrów wody nie znam.Podmoieniam 20-30% wody co tydzień w soboty:)
Filtr zewnętrzny HW303B z lampą UV z wkładami ceramika,gąbka i bio wkład.Podłączony jakoś na początku września więc jeszcze nie czyszczony.
W akwarium jeden duży korzeń nie wiem z jakiego drzewa oraz 2 kokosy które sam spreparowałem.
Na podłożu kupny źwirek akwarystyczny 3-5mm warstwa jakies 5-6cm.
z roślin to głównie nurzańce jakies dwa rodzaje,kryptokoryny,oraz kilka innych których gatunku nie znam ale pracuje nad tym:)
Nawoże Symfonią Złotą + potas+ żelazo kupiony nawóz gotowy na aukcji:)orz dokupione mam sypkie sole do rozrobienia samemu nastepne porcje.
Nawoże 2ml dziennie plus rozrobione samemu Makro w ilości 5ml dziennie.
Temperatura w akwarium 26stopni,grzałka 200w Sera.
Co do pielęgnacji akwarium to odbywa sie to głównie przy podmianie wody.W sumie tylko odmulenie dna przy okazji spuszczania wody jak i ewentualne przycinki i oczyszczenie z różnych nieczystości.
Z ryb to pływaja 5kirysków panda ,parka ramirezek, 2 zbrojniki i 20 neonków oraz 2 Ampularie.Pływają tez ze 40 krewetek red cherry oraz 3 Amano.Ostatnio wykluły mi się z 9 kokonów malutkie ampularie:)Co z tego przeżyje sie okaze ale jak narazie rosną są większe i mniejsze w dosłownie tydzień składały nowe okony i z jednego sie wykluwają z następny już składają:)
CO2 podaje jak narazie z dzwonu ale planuje zakup butli professional ale na to musze poczekać aż uzbieram pieniążki.
Rybki karmione 2 x dziennie.Zbiornik założony 30 sierpnia 2013r na poczatek wpuszczone po dwóch dniach 4 gupiki i Ampularie aby coś tam rozruszało wode:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...Był jednym z niewielu,skazanych na Bluesa.Ten wyrok dodawał Mu sił...

ODPOWIEDZ