biurorachunkowemarka.pl

"odmulacz w płynie" czy ktoś kiedyś stosował ?

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

MiroR
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2012-10-18, 16:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mirek
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

"odmulacz w płynie" czy ktoś kiedyś stosował ?

Post autor: MiroR » 2013-12-11, 19:38

Czy ktoś z was kiedyś stosował "odmulacz w płynie" czyli innymi słowy bakterie ?
Np. coś takiego :
http://allegro.pl/femanga-bakto-fit-150 ... 35959.html

Proszę tego nie traktować jako reklamę , pytam bo nie wiem czy warto wydawać na coś takiego kasę tym bardziej, że przypuszczam, iż jest to to samo co bakterie nitryfikacyjne firmy Sera czy Tropicala.

Awatar użytkownika
StroWn0
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2013-10-15, 20:47
Pojemność akwarium: 200
Imię: Jacek
Lokalizacja: Elbląg

Re: "odmulacz w płynie" czy ktoś kiedyś stosował ?

Post autor: StroWn0 » 2013-12-11, 20:04

Tak to działa na dokładnie tej samej zasadzie i jest chyba tym samym.

MiroR
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2012-10-18, 16:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mirek
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Re: "odmulacz w płynie" czy ktoś kiedyś stosował ?

Post autor: MiroR » 2013-12-11, 20:14

StroWn0 pisze: Tak to działa na dokładnie tej samej zasadzie i jest chyba tym samym.
a miałeś może już styczność z produktami FEMANGA ?
10ml na 100l wody to całkiem niezła wydajność przy tej cenie, ciekawe tylko jak z jakością. Dotychczas stosowałem tylko bakterie firmy Sera i muszę przyznać, że są rewelacyjne tylko niestety cena nieodpowiednia :devil: i dlatego rozglądam się za inymi firmami.

Ryumaru
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2012-05-13, 15:04
Pojemność akwarium: 54
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ełk

Re: "odmulacz w płynie" czy ktoś kiedyś stosował ?

Post autor: Ryumaru » 2013-12-12, 01:22

Witam
Produkt Femanga Bakto Fit poj. 250ml stosowałem w swoim akwarium 54L. Osobiście produkt klasyfikuję między takie produkty jak JBL Denitrol itp. W przypadku małej ilości powierzchni filtracyjnej filtra oraz częstym płukaniu wkładów, produkt wspomaga gospodarkę pożytecznych bakterii.
Przy stosowaniu zalecanych dawek produkt nie krystalizuje wody w 100%. W przypadku zanieczyszczonego podłoża (obumarłe rośliny, odchody), preparat nie degraduje ich pozostałości, być może wspomaga jedynie.
Przy założeniu że zbiornik jest już dojrzały, ma filtr o dużej pow. filtracyjnej, woda jest systematycznie wymieniana itd. produkt nie będzie potrzebny.
W małych zbiornikach z pewnością produkt nie zaszkodzi, jednak nie ma co liczyć na cuda, podczas stosowania nie zobaczymy żadnych fajerwerków o jakich pisze producent.
W zasadzie produkty tego typu są jak np dla ludzi: "witamina C".
Od siebie dodam że na stan dzisiejszy nie stosuję tego typu produktów "odmulaczy".
Jeśli miałbym polecić zamiennik dla tego typu produktów to poleciłbym: "Easy life Filter Medium", choć z drugiej strony nie wiem jakich efektów chciałby pan się spodziewać po produkcie np Femang'i.
Ostatnio zmieniony 2013-12-21, 08:15 przez Ryumaru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
StroWn0
Stały bywalec
Posty: 215
Rejestracja: 2013-10-15, 20:47
Pojemność akwarium: 200
Imię: Jacek
Lokalizacja: Elbląg

Re: "odmulacz w płynie" czy ktoś kiedyś stosował ?

Post autor: StroWn0 » 2013-12-12, 10:21

Ja ososbiście jestem przeciwnikiem używania tego typu preparatów stale, na poczatku aby przyspieszyć dojrzewanie akwarium jak najbardziej. Później już nie, dobrze działająca filtracja i podmianki wody rozwiązuje problem całkowicie.

Odmulając dno usuwasz z niego wiele substancji, z których korzystają roślinki - które musisz uzupełniać nawozami.

MiroR
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2012-10-18, 16:05
Pojemność akwarium: 0
Imię: Mirek
Lokalizacja: Władysławowo
Kontakt:

Re: "odmulacz w płynie" czy ktoś kiedyś stosował ?

Post autor: MiroR » 2013-12-12, 10:55

Dziękuję wszystkim za odpowiedz. Przy dwóch kubłach czyszczonych 1 w roku chyba jednak mogę sobie ten środek darować.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ