54l FOTKI MOJEGO PIERWSZEGO :)

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Timur
Akwarysta
Posty: 623
Rejestracja: 2013-01-28, 21:26
Pojemność akwarium: 112
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków

Re: 54l FOTKI MOJEGO PIERWSZEGO :)

Post autor: Timur » 2013-11-16, 15:00

Zielenicami się zbytnio nie przejmuj jeśli nie stanowią plagi. W poprawnie funkcjonującym akwarium zawsze są jakieś glony. Nie da się bez nich żyć :) A, no i krewetki byłyby nie pocieszone ;)
Proponuję zwiększyć ilość otosków, tak do 6-8 i ślimaki :) Ja lubię ślimaki i akurat ich działalność widać na szybach. Mam 3 neritiny i 2 ampułki w 112l i na prawdę w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy widoczności :) Przy podmiankach widać ślady ich działalności na szybie w postaci odczyszczonych ścieżek.
A wogóle to z tymi glonami tak jest, że służby porządkowe dają rade tylko przy ich niewielkich ilościach. Właściwie z moich obserwacji wynika, że tylko przy takich, które i tak byś akceptował. Jeśli glon zaatakuje żadna kosiarka, stado otosków, krewetki, czy ślimaki nie dadzą rady.
To taka trochę wojna psychologiczna :) Jak masz glonożerców w akwarium , zauważysz gdzieś coś, to myślisz " spoko zajmą się tym odpowiednie służby" , a jak nie masz glonożerców to " o rany i co teraz, może się rozpleni i co mam zrobić?" :D
Pozdrawiam Krzysiek

sundragon
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2013-04-01, 14:04
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Włocławek

Re: 54l FOTKI MOJEGO PIERWSZEGO :)

Post autor: sundragon » 2013-12-08, 22:35

Obrazek


Czekam teraz na LED 50 cm - 30 led
Zobaczymy jaki będzie efekt po podłączeniu ich :)

sundragon
Zainteresowany
Posty: 29
Rejestracja: 2013-04-01, 14:04
Pojemność akwarium: 0
Imię: Marcin
Lokalizacja: Włocławek

Re: 54l FOTKI MOJEGO PIERWSZEGO :)

Post autor: sundragon » 2013-12-21, 14:02

Czy macie pomysł na te szare glony - nie te zielone - do tych się przyzwyczaiłem :)
Obrazek

ODPOWIEDZ