Gupik na dnie

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

majufka
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-27, 22:55
Pojemność akwarium: 0
Imię: Justyna
Lokalizacja: Ustroń

Gupik na dnie

Post autor: majufka » 2013-12-28, 12:12

Witam, wczoraj maż mnie "uszczęśliwił" kupując 10 gupików. "Uszczęśliwił" poniważ akwa zalałam tydzień temu dopiero. Sprawdziłam parametry wody i
ph 6
Gh 10-16
Kh 6
240l
Filtr Eheim z deszczownicą
temp wody 25st

Wrzuciłam więc gupiki do zbiornika. Dziś rano zaobserwowałam że jeden z samców leży praktycznie cały czas na dnie. Od czasu do czasu jakby odżywa i pływa po całym akwarium, potem znów schodzi do swojego kącika (poleguje cały czas w tym samy rogu akwarium)
Jego brzuszek tez jest większy niż u pozostałych ryb.
Doradźcie czy to jakaś choroba? Co mam z nim robić? Jestem w kropce...Może niepotrzebnie panikuję?

Przepraszam za wielkosć zdjęć, ale nie potrafię wkleić mniejszych

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
asiara73
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: 2012-11-17, 18:21
Pojemność akwarium: 112
Imię: Joanna
Lokalizacja: GDAŃSK-KARTUZY
Kontakt:

Re: Gupik na dnie

Post autor: asiara73 » 2013-12-28, 12:43

Wrzuciłas rybki do NIEDOJRZAŁEGO akwarium. A dojrzewanie trwa od 3-5 tygodni. na tym etapie w akwa postaje szkodliwy dla ryb AMONIAK i rybki mopga zdechnąc.
Zalecam oddac na przechowanie rybki .jak nie masz mozliwosci to szybko kupp BAKTERIE przyspieszajace dojrzewanie wody w akwa i SILNIE napowietrzaj akwarium aby pozbyć sie trujacego amoniaku.
poczytaj o zakładaniu akwarium-kiedy wpuszcza sie rybki.

majufka
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2013-11-27, 22:55
Pojemność akwarium: 0
Imię: Justyna
Lokalizacja: Ustroń

Re: Gupik na dnie

Post autor: majufka » 2013-12-28, 12:46

Wiem, ze nie wpuszcza się tak szybko, sama bym nie kupiła. Nie mam komu oddać ryb. Paski w teście na NO3 i NO2 były wczoraj białe czyli obie wartości równe były zeru

ODPOWIEDZ