212l Ogólniak roslinny

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

212l Ogólniak roslinny

Post autor: aquapsychol » 2014-02-13, 23:30

Witam. I odrazu przejde do sprawy :)
Akwarium powstało 10.02.2014. Tym razem zrobiłem to na bazalcie :D . Podłoże jest nowe cała reszta w wiekszosci stara i nieczyszczona.
Akwarium: 120x40x50 owal
Filtracja:
Aquael Multicani 5 segmetów( biolog i mechanik)4 segmety ceramiki, górny segmęt gąbka. Robi też troche jako filtr osadnikowy, czyszczony był ponad 1,5 roku temu.
Tetra 700( filtr pomocniczy,raczej mechanik bo musze czyscic co 1,5 mies) od dołu ceramika ostatni kosz 200g torfu i gąbka.
W planach powolny bio filtr pojemnosci 18l z DSB. Odpale dopiero jak nazbiera sie troche syfku
Ogrzewanie:
150W Elite ustawione na 22*C temp w akwarium 23-24*C
Oświetlenie:
belka 3x54W T5 (Aqarelle+ 2xphilips 865) od początku świece 12h 10-22.
Podłoże:
6 pałeczek nawozowych Osmocote 2l gliny, 4l ziemi kompostowej z dodatkiem torfu 4,5-5,5 Ph, Bazalt piasek i 2-4mm 30kg
Woda:
Wiekszosc starej wody z tego akwarium+ 45l RO 1/3 przepuszczona przez armate torfową +hydro mineral Aqua Art.
+8 szyszek Olchy
Gh7 Kh 4 Ph 6,4-6,6
Na starcie NO2-0, NO3-0, PO4-0,1
Nawożenie:
Od drugiego dnia 4 psiki micro Aqua Art, 4 psiki macro+ K2So4 2ppm/24h .5 psików węgla w płynie. Po ustabilizowaniu dojdzie KNO3 lub bedzie stosowany zamiennie z K2So4. Oczywiscie są to dawki pomniejszone takie na start.
Musze sie troche doszkolic i chyba przejde na EI, narazie wykańczam te nawozy które mam
Podmiany:
brak, w poprzednim ustawieniu robiem 10-15%/tyg
Rośliny: same łatwe w uprawie
-Rotala Rotundifolia (zielona)
-Hygrophila polisperma(zielona)
-Heteratea zosterifolia
-Bacopa Australis
-Bacopa Monieri lub Carolinia
-Ludwigia Respens
-Hemiantus (wymieszany trudno już stwierdzic który to, mysle że duży)
-kabomba
Pojedyncze sadzonki lub mała ilosc.
-Anubias bateri var. nana
-Echinodorus Tropica
-Microsorium
-C. Condrata
-C. Wendetti Brown
-C. Wendetti
-C.Affansis (lub inna mała ciemna nie jestem pewien)
-Hygrophila Corymbosa/stricta
Ryby:
-Neon Innesa ok 20szt
-Żałobniczka ok 10szt
-Prystelka 7 szt
-Tetra Cesarska 1 szt
-Barwniak Czerwonobrzuchy -para
-Razbora klinowa 20-24szt( osobniki 3,5-5 letnie+kilka młodych ze spontanicznego tarła, wszystkie na dożywociu :) )
-Kosiarka 3 szt
Akwarium powstało bo musiałem cos zrobic po wywaleniu korzeni, opatrzyły mi sie już na amen. Stare ustawienie było nie do odratowania. No i miałem ochote spróbowac czegoś nowego.
Wiele sie mówi o bazalcie , ja w tej chwili moge powiedziec jedno. Dlaczego nikt nigdzie nie napisał że tak fajnie sie sadzi rosliny w tym podłożu.
Co do roslin, okazało sie że wcale nie miałem ich tak wiele jak mi sie wydawało. Ledwo dałem rade przykryc dno, niestety patrzac z góry i z przodu widac podłoże. Dlatego musiałem posadzic wszystkie resztki. Ale w ostatecznym rachunku i tak bedzie ich dosyc. Po wyrównaniu wygląda to troche jak zapałki powtykane wiecie w co. Własciwie to można poczekac ze zdjeciami bo narazie niewiele widac. Ale mam ochote raz w życiu zrobic dokumentacje od początku ;)
Przepraszam za jakosc fotek kiepski jestem w te klocki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2014-02-14, 19:06 przez aquapsychol, łącznie zmieniany 3 razy.

Ryumaru
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2012-05-13, 15:04
Pojemność akwarium: 54
Imię: Pawe³
Lokalizacja: Ełk

Re: 212l Ogólniak roslinny

Post autor: Ryumaru » 2014-02-14, 00:11

Witam
Zapowiada się ciekawie. Z chęcią będę śledził wątek o ile będzie on aktualizowany.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hunter209
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2008-05-17, 17:25
Pojemność akwarium: 0
Imię: Rafa³
Lokalizacja: eN Wu

Re: 212l Ogólniak roslinny

Post autor: hunter209 » 2014-02-14, 20:35

Wiesz, że spodziewałem się po Tobie czegoś bardziej biotopowego? :P
Inspirujesz I Fascynujesz

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: 212l Ogólniak roslinny

Post autor: aquapsychol » 2014-02-14, 21:46

Kierunek biotopowego już widziałes, dojrzewa. To ma byc roślinniak. Z rybami trudno coś zrobic wydac nie ma komu bo stare. Azja zniknie w tym roku. To ma byc zielone kolorowe i jasne. Tamto ciemne z "Gęstą" wodą :D

Awatar użytkownika
hunter209
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2008-05-17, 17:25
Pojemność akwarium: 0
Imię: Rafa³
Lokalizacja: eN Wu

Re: 212l Ogólniak roslinny

Post autor: hunter209 » 2014-02-14, 23:42

Rozumiem, ale odrobinę bardziej mógłbyś się postarać z obsadą xD Dla dobra ryb oczywiście :P

W miarę systematycznego wzrostu masy zielonej, akwarium powinno nabierać kształtów, jak na razie to płaski placek :) Oczywiście mam świadomość, że baniak jest młody. ;)
Inspirujesz I Fascynujesz

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: 212l Ogólniak roslinny

Post autor: aquapsychol » 2014-02-15, 11:50

No płaski placek sadziłem sadzonki po 10cm max, sadze głeboko :) Roślin miałem mało to posadziłem nawet kikuty bez lisci. Teraz czekam żeby pokazały jak beda rosły żeby wiedziec jak przycinac. Za dwa trzy tyg bedzie cos widac.
Hunter nie jedz mi na psyche z obsadą. Bo bede musiał kupic następne akwarium. A tego mój skromny budżet nie zniesie :D
Teraz ucze sie robic zdjecia bo aż wstyd takie pokazywac.

ODPOWIEDZ