Logistyczne rozterki i system WMS w funkcjonowaniu magazynu.

Nowe oblicze 320-stki

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Shakal33
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-08-31, 20:20
Pojemność akwarium: 320
Imię: Przemys³aw
Nazwisko: Trawiñski
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Nowe oblicze 320-stki

Post autor: Shakal33 » 2014-03-03, 21:16

Akwarium założone 23 grudnia 2013roku,życie przeniesione z poprzedniego akwarium 200l.
Wymiary akwarium 145x45x45cm ze szkła 10mm z poprzecznymi wzmacnianiami wdłuż przedniej i tylnej szyby do góry jak i na dole.Wiem sporo tego ale takie kupiłem i takie mi pasuje:-)
Oświetlenie 4x39Watt T 5 2xT5 39W AQUA NOVA 10000K PLANT WHITE MORSKA I SŁODKOWODNA T5-900WH,1xSYLVANIA AQUASTAR 10000K oraz Philips Master TL5 865 6500K świecące dwie pierwsze włączają się o 12 do 21 oraz dwie kolejne od 13 do 20 załączające się samoczynnie.
Filtracja filtr kubełkowy HW-303B,wkłady to ceramika,biobale oraz gruba gąbka w użyciu od września zeszłego roku.
W akwarium dwa duże korzenie obsadzone mikrosorium oraz anubiasami i dwie połówki kokosa obsadzone jedna mchem druga mikrosorium.
Podłoże to czarny grys bazaltowy w ilości jakies 5 do 7cm z tyłu a pod nim kulki gliniano torfowe w ilości 90sztuk rozłożone po równo mniej wiecej:)
Z roślin to wspomniane mikrosorium,anubiasy,różne rodzaje kryptokoryn,trawniczek(nie znam nazwy a wspomne,że zasadziłem jej jakieś 6-8 takich strzępek i sie rozrósł),nadwódka,dwa rodzaje hygrophili polyspermy.rotala i coś tam jeszcze:)
Z obsady pływa tam ok15-18 neonów innesa,labeo,para ancitrus śp. regularnie rozmnazająca się,5 dużych kirysków panda oraz naliczyłem jakies 7 młodych równierz mój dorobek co cieszy,5 otosków.Pływa też od tygodnia parka Bojownika Syjamskiego w planie dokupić ze 2-3 samiczki oraz niezliczona ilość krewetek red Cherry(myślę,że ponad setka napewno) oraz 3 krewetki Amano.Jakieś 8 Helenek,z 10 młodych Ampularii,które dostalem od znajomego i dwa ślimaki Military cos tam:)Rybki karmione raz dziennie suchymi płatkami a raz,dwa razy w tygodniu mrożone różne robale.
Pielęgnacja akwarium to głownie przy podmianie wody co tydzień jakieś 30-40% na zwykłą kranówę przy okazji przycinka i takie tam różne zabiegi.
Parametry wody na dzień 1 marca 2014:
FE -0,25/0,5
NO2-0,0
NO3-10/20
PO4-1,5/2,0
PH -7
GH -19
KH -12
Testy Zooleka kropelkowe
Nawożenie solami które sam sobie przyrządzam cały czas doskonaląc dawki i proporcje(dużo czytam,zapamiętuje:)
Dozowanie Co2 z butli 5L od 10 do 21 jakies 4-5 bąbli na sekunde a wskaźnik pokazuje prawidłowy kolor zielonkami 20-50 mg/l czyli,że dobrze jest.Roślinki rosną dobrze,bąblują ładnie chociaż wiem,że bąblowanie nie jest aż takie ważne.
Myślę,że napisałem chyba wszystko jakby co to mówcie to dopisze co potrzeba.

Zapraszam do komentowania pisania plusów i minusów co byście doradzili i w ogóle
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
...Był jednym z niewielu,skazanych na Bluesa.Ten wyrok dodawał Mu sił...

endrias_g
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 2013-05-03, 19:58
Pojemność akwarium: 408
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechocinek

Re: Nowe oblicze 320-stki

Post autor: endrias_g » 2014-03-04, 21:33

Fajnie się ten Twój baniaczek prezentuje,więc nie będę pisał o minusach bo mi osobiście się podoba.
Co do trawniczka to prawdopodobnie jest sagittaria subulata.
Jedyne co mnie zastanawia to czy:
-labeo nie próbuje Ci podgryzać bojka?
-2-3 samiczki bojownika planujesz,to będzie ich razem z obecną sporo-żeby go baby nie zaganiały :-)

Awatar użytkownika
Shakal33
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-08-31, 20:20
Pojemność akwarium: 320
Imię: Przemys³aw
Nazwisko: Trawiñski
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Nowe oblicze 320-stki

Post autor: Shakal33 » 2014-03-05, 20:33

Co do Labeo to spokojny jest,nikogo nie goni ani nic a co do Bojownikow to ta parka w sumie jest bardzo spokojna plywaja czesto razem i moze by tak zostawic tak tylko te parke?co sądzicie?
...Był jednym z niewielu,skazanych na Bluesa.Ten wyrok dodawał Mu sił...

endrias_g
Stały bywalec
Posty: 210
Rejestracja: 2013-05-03, 19:58
Pojemność akwarium: 408
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechocinek

Re: Nowe oblicze 320-stki

Post autor: endrias_g » 2014-03-05, 21:47

Nie wiem co inni doradzą,ale ja bym zostawił tak jak jest-skoro samiec toleruje smicę i nie ma zbytniego "ganiania".
Ja ostatnio bardzo źle wyszedłem na próbie stworzenia haremu-po dodaniu dwóch samiczek,samiec obie zameczył niestety i do tego sam musiał oberwać ...i z haremu zosatło mi "0".

Awatar użytkownika
Shakal33
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 2013-08-31, 20:20
Pojemność akwarium: 320
Imię: Przemys³aw
Nazwisko: Trawiñski
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Re: Nowe oblicze 320-stki

Post autor: Shakal33 » 2014-03-06, 22:57

a teraz szybkie pytanie,co powiecie jakbym do tego co mam dokupił nie wiem ze 6 sztuk gurami?po parce mozaikowe,dwuplame marmurkowe?co myślicie dobry pomysł?Ewentualnie myśle nad prętnikami bo mniejsze są ale czytałem,że zadziorne bywają:)
...Był jednym z niewielu,skazanych na Bluesa.Ten wyrok dodawał Mu sił...

ODPOWIEDZ