Jakiego macro brak?

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

jacob000
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2013-07-04, 16:45
Pojemność akwarium: 54
Imię: Jakub
Lokalizacja: Polska

Jakiego macro brak?

Post autor: jacob000 » 2013-11-06, 20:00

Witam.

Od 2 dni mam problem z mikrozorium (w 2 akwariach po 50l). Problem polega na zahamowaniu wzrostu roślin i objawach na liściach mikrozorium (tylko na mikrozorium na reszcie nie widać takich objawów nie ma).

Objawy to liście robią się przezroczyste jakby, tak jakby traciły wierzchnią warstwę blaszki liściowej.

Objawy pojawiły się około 2-3 tygodniu po podawaniu Aqua Art Classic 2 ml na 8l podmiany wody oraz tygodniu podawania węgla w płynie w dawce około 2 ml dziennie.

Światło nie podam przelicznika W/l ponieważ jest to oświetlenie LED ale jest wystarczające ponieważ wgłębka przy samym dnie rośnie jak głupia, oraz mały heniek też rośnie bez problemów a są to rośliny wymagające sporo światła.

Podmiany robię co tydzień po 8 l wody.

Wydaje mi się, ze jest to brak azotu albo fosforu bo takich informacji doczytałem się w internecie od wujka google. Ale też znalazłem info, że jest to spowodowane szybkim wzrostem mikrozorium ale nie chce mi się w to wierzyć za bardzo bo s

koro szybko by rosło to dlaczego inne rośliny by stały w miejscu praktycznie.

Ups proszę o przeniesienie, nie wiem czemu dodało mi się w dziale Glony a nie rośliny.

M24
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2014-04-04, 15:50
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Gorzeń
Kontakt:

Re: Jakiego macro brak?

Post autor: M24 » 2014-04-07, 12:08

Napisz do firmy Aqua-Ster, facet zna się na rzeczy. Na pewno pomoże i dopasuje dokładnie nawozy do Twojego akwarium. Sam tak robię, a ceny nawozów są śmiesznie tanie, bo za około 4 zł :)
Tutaj jego sklep: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=11247948

ODPOWIEDZ