Pomoc w wyborze RO do nano

Sprzęt do akwarium słodkowodnego.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
OneBlood
Stały bywalec
Posty: 202
Rejestracja: 2007-11-02, 23:25
Pojemność akwarium: 20
Imię: Roman
Nazwisko: Sochacki
Lokalizacja: Poznań

Pomoc w wyborze RO do nano

Post autor: OneBlood » 2014-05-07, 22:37

Witam,
naczytałem się już bardzo dużo o filtracji RO, ale potrzebuje konkretu - chce kupić filtr RO, najlepiej w przedziale od 100 do 150zł, nie znam sie zupełnie na firmach, a nie chce przepłacić, ani kupić najgorszego chińczyka na rynku, dlatego chciał bym, żeby ktoś podał mi konkretny model jaki może polecić. Myśle że RO3 75gpd zupelnie wystarczy, bo planuje zalać nim zbiornik 30l i 20l.

Mam jeszcze jedno pytanie, odnosnie tego czym zalać akwarium, ponieważ to również budzi moje wątpliwości. Mam w tym momencie PH 8, Kh 18, woda zostawia znaczne ilości kamienia na szybach i akcesoriach. Czy mieszanka np. 2/3 RO i kran będzie dobrym rozwiązaniem, żeby uzyskać coś koło np. 5 kh? Czy lepiej całość zalać czystym RO? Jak wtedy wygląda sprawa z mineralizacją wody, w jakie konkretne nawozy najlepiej sie zaopatrzyć? Jakie mikro i makro dodawać do mineralizatora? Chciał bym mieć warunku w których będe mógł bezproblemowo utrzymać Crystale w jakiejś niskiej gradacji (np. S).

Mam nadzieje że ktoś znajdzie chwile czasu żeby rozwiać moje wszelkie wątpliwośći i doradzić mi co kupić. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze RO do nano

Post autor: maol » 2014-05-08, 08:30

Ja mam gotowy zestaw FitAqua, i jestem zadowolony. Co do mieszanki z kranówka - musisz sam poeksperymentować, ale zwykle proporcje w okolicach 50/50 daję prawidłowe wyniki.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ