Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Norek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-30, 16:57
Pojemność akwarium: 0
Imię: Norbert
Lokalizacja: Tuchola

Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Post autor: Norek » 2014-06-30, 17:17

Cześć dzisiaj kupiłem nawóz,który nazywa się Tetra Pro Plant Macro.Problem w tym że nie wiem co ile mam wlewać 5ml/50L na butelce nie ma nic z tym związanego w zoologicznym nic nie wiedzą.

rybka35_35
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-10, 14:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aliz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Post autor: rybka35_35 » 2014-06-30, 20:16

Producent zaleca "przed użyciem należy sprawdzić poziom fosforanów i azotanów"..... więc to zrób i będziesz wiedział czy ma niedobory czy nie. Jeśli wyjdą Ci niedobory to na początku przelicz dawkę do Twojego akwarium. Potem zalecaną dawkę, którą wyliczysz podziel na ilość dawek np. po 1 ml/dziennie, musisz obserwować co będzie się działo w akwarium po podaniu nawozu i robić odpowiednie korekty +/- w dawce ..... lub zaprzestać podawania po wykonaniu następnych testów i wyrównania niedoborów.

Norek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-06-30, 16:57
Pojemność akwarium: 0
Imię: Norbert
Lokalizacja: Tuchola

Re: Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Post autor: Norek » 2014-07-01, 14:13

Dzięki Będę Obserwować

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Post autor: aquapsychol » 2014-07-03, 19:44

Z doswiadczenia wiem że nawozami tery trudno przenawozic , cienkie są i tyle.
Nie znam sie na ich lini nawozów bo kupiłem je raz zaraz na początku mojej przygody z roslinami. Jednak coś mnie tknęło, twój nawóz w nazwie ma "Macro" a jesli nawozisz to zwykle musisz podawac micro i macro jednoczesnie. W przeciwnym wypadku prosisz sie o kłopoty.

rybka35_35
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-10, 14:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aliz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Post autor: rybka35_35 » 2014-07-03, 22:15

aquapsychol pisze:a jesli nawozisz to zwykle musisz podawac micro i macro jednoczesnie. W przeciwnym wypadku prosisz sie o kłopoty.
I tu będę z Tobą polemizować. Można podawać makro i naprawdę nic złego się w akwarium nie dzieje. Natomiast gdy podaje się mikro bez podawania makro to prosi się o kłopoty. Mam akwarium dla bojownika 25 litrów (mchy, bakopa, kryptokoryny) i rośnie wszystko spokojnie bez glona, rośliny w dobrej kondycji, co miesiąc trzeba robić przycinkę i podaję tylko węgiel codziennie, potas + fosfor (raz w tygodniu). Natomiast gdy ktoś prowadzi akwarium roślinne to fakt bez podawania mikro i makro się nie obejdzie. W akwariach typu Low Tech na ziemi nie potrzeba podawać nawozów w płynie. Tak więc nawożenie trzeba dobrać do akwarium, które się prowadzi!!!!

aquapsychol
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: 2014-01-13, 19:18
Pojemność akwarium: 212
Imię: S³awek
Lokalizacja: WLKP

Re: Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Post autor: aquapsychol » 2014-07-04, 21:11

Rybka, no masz racje . I fakt mówie/pisze z punktu widzenia roslinniaka. Nawożenie temat rzeka, trzeba sie uczyc . Jednak odniosłem wrażenie że kolega dopiero zaczyna zabawe, mysle że nie mierzy parametrów. I jak sam pisze ma małe doswiadczenie. Ani słowa nie było o typie akwarium swietle itp itd.
Dobra może niech stanie na tym jesli kolega nie bedzie sie bawił testami to zaczyna od połowy dawki i obserwuje rosliny. Dwa tyg czasu i można dawke podnosic . Tu przydaje sie tabela obiawu niedoborów. Idzie znaleźc w necie

rybka35_35
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 2013-11-10, 14:16
Pojemność akwarium: 0
Imię: Aliz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co Ile Dni Mam Wlewać Nawóż ?

Post autor: rybka35_35 » 2014-07-05, 08:47

aquapsychol pisze:Dobra może niech stanie na tym jesli kolega nie bedzie sie bawił testami to zaczyna od połowy dawki i obserwuje rosliny. Dwa tyg czasu i można dawke podnosic . Tu przydaje sie tabela obiawu niedoborów. Idzie znaleźc w necie
i z tym oczywiście się zgodzę :ok:

ODPOWIEDZ