Błąd z fosforem (szybka pomoc potrzebna)

Tematy dotyczące wody w naszych akwariach.

Moderator: ModTeam

danwawa
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 2013-03-05, 22:50
Pojemność akwarium: 0
Imię: Arturro
Lokalizacja: B - B

Błąd z fosforem (szybka pomoc potrzebna)

Post autor: danwawa » 2014-07-19, 18:15

Od jakiegoś czasu walczę z wysokim fosforem. Dziś (z powodu choroby synka), nie zrobiłem testów przed podmianą, teraz miałem chwilkę czasu i po podmianie zrobiłem test i fosfor wyszedł 0,4 mg/l. Chcę tylko nadmienić, że nie podawałem fosforu od jakiegoś czasu, a azot starałem się trzymać na poziomie 25mg/l.

Czy podać fosfor i w jakiej ilości, w przyszłym tygodniu już zrobię testy jak należy i będę wiedział co i jak. Nie chce przenawozić.

blue_betta
Moderator
Posty: 3637
Rejestracja: 2010-02-14, 17:30
Pojemność akwarium: 160
Imię: M.
Kontakt:

Re: Błąd z fosforem (szybka pomoc potrzebna)

Post autor: blue_betta » 2014-07-19, 18:49

A jakie nawożenie stosujesz w ogóle? Jakie masz podłoże?

danwawa
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 2013-03-05, 22:50
Pojemność akwarium: 0
Imię: Arturro
Lokalizacja: B - B

Re: Błąd z fosforem (szybka pomoc potrzebna)

Post autor: danwawa » 2014-07-19, 19:44

Podłoże to zwykły żwirek z kulkami g-t. Nawożenie solami.
Azot 10 mg/l tygodniowo,
żelazo 0,5 mg/l tygodniowo,
magnez 5mg/l tygodniowo,
fosfor - jak pisałem nie podaję od jakiegoś czasu, ze względu na jego wysoki poziom ok. 2,5 mg/l.

mikro - seachem flourish 4 x 0,5 ml tygodniowo.

W zeszłym tygodniu podłączyłem Co2 (butla wysokociśnieniowa) i wymieniłem światło. 2x24W Sylvania Grolux 8500K + Philips Masters 6500K.

Myślałem, ze moze coś drgnie z tym fosforem, ale mały dostał ospy i zmierzyłem dziś tylko fosfor (niestety po podmianie). Tylko po dwóch tygodniach nagle z 2,5 zrobiło się 0,4 ( fakt, że po podmianie). Nie wiem, jakie moje akwarium ma zapotrzebowanie na fosfor - dlatego pytam czy podawać coś fosforu czy nie.

P.S. Po długich walkach i czytaniu różnych zasobów na temat fosforu nie chcialbym nic popsuć, bo wszystko jest na dobrej drodze, do stabilizacji zbiornika.

ODPOWIEDZ