najprawdopodobniej Mykobakterioza

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

bravo55
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-09-09, 22:24
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań

najprawdopodobniej Mykobakterioza

Post autor: bravo55 » 2014-09-09, 22:35

Witam
Zacznę od tego że założyłem akwarium tydzień temu kupiłem akwarium 30 litrowe i wpuściłem 7 gupików 5 danio i 5 neonów. W dniu wczorajszym pojawił się problem 2 ryby stały się apatyczne, nie chciały pływać miały wklęsłe brzuszki i przy skrzelach miały czerwone plamy. Dziś już były 4 i neonowi dodatkowo wyszło oko. Po opisach chorób widać że to Mykobakterioza. Teraz pytanie co mam zrobić z akwarium czy pozbyć się wszystkich ryb, roślin, ozdób? Najważniejsze czytałem że to groźne dla ludzi czy da się jakoś sprawdzić czy się zaraziłem i ewentualnie kot który się napił wody z akwarium ? Proszę o pomoc kogoś kto się zna. Naczytałem się na internecie ale o sposobie działania jest mało zwłaszcza co z ludźmi czy innymi zwierzakami...Potrzebna mi pomoc
Pozdrawiam Bartek

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: najprawdopodobniej Mykobakterioza

Post autor: maol » 2014-09-15, 10:11

A ja stawiam na ryby wpuszczone za wcześnie, i "zwykłe" zatrucie NOx. Jak startowało to akwarium? Ile czasu dojrzewało?

P.S. Mykobakterioza... szanse że zobaczysz tą chorobę z bliska są naprawdę niewielkie.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ