112l Loleczka - Nareszcie :)

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: matrix82 » 2014-10-29, 13:49

Osobiście wybrał bym Grolux + (np) Philips 865 (6500k) lub nawet 2x 6500k (u mnie przy takim świetle też wszystko elegancko rosło) w akwarium zrobi się jaśniej i barwy będą bardziej naturalne (nie tak bardzo fioletowe), miałem zestaw grolux i aquastar to wiem co mówię.

Jeżeli chodzi o skałki, to cóż, bierz które Ci się najbardziej podobają, może te http://allegro.pl/skala-dragon-stone-10 ... 84594.html są najlżejsze więc Ci najwięcej wejdzie, 10kg na takie akwa to jest minimum.
Obrazek

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: Loleczek » 2014-10-31, 22:14

W takim razie spróbuję z tymi świetlówkami 6500k, brać te KLIK?

Co do kamieni to myślałem trochę nad tym i wezmę te KILK. Ile kilogramów wziąć? Tak z 13-ście wystarczy żeby mieć jakiś zapas w razie czego? Jakie najlepiej brać? - jeden większy i kilka mniejszych? Wystarczy, że wkopię je trochę w żwir (pod nim mam ziemię) czy trzeba będzie zrobić całkowity restart razem z podłożem i poukładać kamienie na styropianie na dnie akwarium i przysypać żwirem?
Mam tyle pytań bo to będzie moja pierwsza taka aranżacja ze skałkami i nie chcę już na starcie czegoś zepsuć, albo przyjść np. po szkole i zobaczyć, że kamień się obsunął i zbił szybę... ;/
Pozdrawiam.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

Awatar użytkownika
matrix82
Moderator
Posty: 1184
Rejestracja: 2008-11-02, 11:33
Pojemność akwarium: 96
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Brzesko-Tarnów
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: matrix82 » 2014-11-01, 11:54

A po co przepłacać:
http://www.aqva-light.pl/shop.php?UID_c ... 3cc4abad19
http://allegro.pl/swietlowka-philips-ma ... 65079.html

Co do kamieni, to wiesz, możesz wziąć nawet i 20kg i tak to wejdzie :)

Jak chcesz to możesz dać na dno styropian dla świętego spokoju, ale niektórzy dają kamienie po 20-30 kg (jeden) i nic się nie dzieje. Usypujesz warstwę główną na niej układasz kamienie, a potem dosypujesz podłoża i modelujesz je w wybrane płaszczycny :)
Obrazek

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: Loleczek » 2014-11-01, 12:57

Tylko tu w grę wchodzi jeszcze koszt dostawy, wraz z tymi świetlówkami które ja podałem będę zamawiał jeszcze kilka rzeczy (skałki, żwir itp...) więc tu i tak się ceny wyrównają. Tylko zauważyłem, że te świetlówki które podałeś w linkach mają więcej lumenów niż ta, którą podałem ja - tzn. że nadają się lepiej do akwarium?
I jeszcze odnośnie tych skałek, więc tu tak czy siak trzeba restartować podłoże tak? I wtedy wokół skałek nie sypać już ziemi tylko sam żwir.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

krasnal

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: krasnal » 2014-11-02, 03:27

Loleczek pisze:Tylko tu w grę wchodzi jeszcze koszt dostawy, wraz z tymi świetlówkami które ja podałem będę zamawiał jeszcze kilka rzeczy (skałki, żwir itp...)
Szukasz po świecie a wiele różności masz niedaleko domu .
http://mtwbis.com/joomla-stuff/kamien-ogrodowy
Może warto zasięgnąć języka
Loleczek pisze:W takim razie spróbuję z tymi świetlówkami 6500k,brać te KLIK?
Wejdzie w pokrywę -czy bedą wystawać ?

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: Loleczek » 2014-12-03, 22:58

Co do skałek to żadna z tych, do których podałeś link nie ma takich fajnych pęknięć bo zazwyczaj są gładkie. Pokrywę robiłem sam tak żeby pasowała własnie pod świetlówki T5 39w.

edit.
Co do restartu to będę go robił jakoś na wiosnę, bo teraz w takich temperaturach na dworze nie mam nawet możliwości wypłukania żwirku z akwarium ;/

Zamówiłem świetlówki Sylvania LUXLINE PLUS, wymienić je obie od razu czy jedną i za jakiś czas (jaki?) drugą?
Z góry dzięki.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: Jarus » 2014-12-09, 00:24

Lepiej jedną po drugiej w odstępie kilku dni. Gwałtowna zmiana ilości oświetlenia (lub rodzaju świata) może wywołać niepożądane efekty w postaci glonów. Ziele się musi 'przyzwyczaić' a glony są w tym znacznie 'szybsze'.
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: Loleczek » 2015-01-12, 20:12

Przyszedł czas na kolejną aktualizację więc:
-doszedł korzeń, który niestety po włożeniu do akwarium prawie cały pokrył się pleśnią. Wygotowałem go raz w solance i raz w czystej wodzie, mam nadzieję, że z nie będzie już z nim problemów.
-świetlówki zamienione na x2 Sylvania Luxline Plus 865 (39W, 6500K, 1850lm)
-planuję zrobić skimmer(denerwuje mnie częste syfienie się tafli wody - minus akwarium otwartego ;/). Chcę podpiąć trójnik na wlocie do filtra i do niego(przez zaworek tetry) podpiąć wężyk od skimmera tak żeby "włączać" go tylko na powiedzmy 5min do oczyszczenia lustra wody - myślicie, że to zadziała? Skimmer chcę zrobić z rurki akrylowej i jakiejś końcówki którą znalazłem w szafie (fotka niżej) :)

Poniżej kilka aktualnych fotek baniaczka, za których wykonanie bardzo dziękuję mojemu koledze Arkowi :D :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

Awatar użytkownika
xkameliax
Stały bywalec
Posty: 392
Rejestracja: 2012-10-23, 14:44
Pojemność akwarium: 54
Imię: Marika
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

Re: 112l Loleczka - Nareszcie :)

Post autor: xkameliax » 2015-01-12, 20:15

:brawo: :ok: Piękne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ODPOWIEDZ