Moje akwarium 112l

W tym dziale każdy może zaprezentować swoje akwaria :)

Moderator: ModTeam

Gogen
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-06, 15:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecinek

Moje akwarium 112l

Post autor: Gogen » 2015-01-06, 15:27

Witam wszystkich,chciałbym przedstawic mój prosty zbiornik o pojemności 112l

Akwarium 112l
Filtr SUNSUN JP-044F
Grzałka Tetratec 75w
Oświetlenie 2x18w
Podłoze żwir czarny-biały
Jak narazie dwie roślinki jedna Cryptocoryne Petchii a drugiej nie znam. (Roslinki planuje oczywiście dorzucić)
Zalane 05.01.2015r

Chciałbym od Was dowiedziec sie co zmienic,poprawic co dokupic,jakie ryby rosliny itd.
Jestem poczatkujący wiec prosze o wyrozumialość.

W załączniku zdjecia akwa :D

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Monique » 2015-01-06, 19:42

Trochę nie rozumiem idei koralowców w akwarium słodkowodnym :P

Kryptokoryny potrzebują zasobnego podłoża, zaraz będą marnieć w oczach, dodatkowo z taką ilością roślin na starcie wysyp glonów masz gwarantowany. Kup szybko rosnące łodygowce typu moczarka i rogatek póki jeszcze czas. I absolutnie nie wpuszczaj tam ryb póki co.

Awatar użytkownika
Adrian Anioł
Zainteresowany
Posty: 34
Rejestracja: 2014-10-27, 19:11
Pojemność akwarium: 72
Imię: Adrian
Nazwisko: Anioł

Re: Odp: Moje akwarium 112l

Post autor: Adrian Anioł » 2015-01-08, 22:33

Dokup roślinek i najlepiej wywal korala.
Rozważ jeszcze zmianę tła na czarne doda ono głębi.
Troszkę ta filtracja słaba ja bym dał kubełek albo kaskade.

Loleczek
Akwarysta
Posty: 497
Rejestracja: 2012-09-17, 16:44
Pojemność akwarium: 112
Imię: Daniel
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Loleczek » 2015-01-09, 20:09

Ja bym natomiast przemyślał sprawę restartu póki wszystko jest jeszcze "świeże", głównie ze względu na jałowe podłoże, które później może okazać się dosyć problematyczne chociażby ze względu na kryptokoryny tak jak napisałaMonique czy np. żabienice i inne rośliny wymagające żyznego podłoża. Co do roślin to oświetlenie pozwala Ci na te najmniej wymagające jak np. anubiasy, mchy czy inne wątrobowce. Co do ryb może masz jakieś swoje typy? Podaj je to pomożemy Ci w wyborze, inaczej możemy tylko strzelać na oślep :niee:

I tak na moje to wyrzuciłbym z akwa te wszystkie skałki imitujące koralowce(czy cokolwiek to jest) oraz statek, a zamiast nich dał jakiś fajny korzonek. Na pewno będzie to znacznie lepiej wyglądało, a i myślę że rybką tez się bardziej spodoba niż kawałek ceramiki ;/
''W akwarystyce pośpiech wskazany jest jedynie przy wycieraniu wody z podłogi''

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Monique » 2015-01-09, 21:43

Sprawa zdecydowanie jest do dużego przemyślenia. Albo zaopatrzysz się w jakieś rośliny łodygowe i wtedy możesz próbować dostarczyć im nieco składników odżywczych do słupa wody, albo naprawdę zastanów się nad restartem. Możesz też spróbować biotopu który nazywa się czarne wody, neony, razbory będą się tam czuły idealnie a roślin tam praktycznie nie ma. Jeśli jednak zależy Ci na zielonym akwarium to trzeba się doedukować. Poczytaj podstawowe wątki o zakładaniu zbiornika na tym czy innych forach.
Napisz jakie wnioski wyciągnąłeś po czytaniu a my spróbujemy Ci pomóc.

I może załóż temat w dziale "Jak zakładać akwarium".

Gogen
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-06, 15:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Gogen » 2015-01-10, 08:00

W takim razie podpowiedzcie który filtr bedzie lepszy lub podajcie coś od siebie "
http://allegro.pl/tetra-tec-in-800-l-h- ... 16813.html

http://allegro.pl/aquael-turbo-filter-5 ... 41481.html

http://allegro.pl/aquael-filtr-kaskadow ... 41400.html

ps,wiem wiem rybek jeszzcze nie bd wpuszczał,restartu nie bd robił jak narazie chce spróbowac na tym co mam zmienie filtr,i dorzuce roślin, wiem ze to moze wszysztko nie tak ale kierowałęm sie tym ze w tym akwa bd proste roślinki i proste rybki proste w sensie małego utrzymania,a i zmienie jeszcze tło na czarne. Pozdrawiam

Gogen
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-06, 15:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Gogen » 2015-01-10, 08:12

Wogóle to myslałęm to całkiem inaczej zrobic ale wyszło jak wyszlo,napewno bede myslał zrobić to inaczej przy resrtacie, wyrzuce ten "koral" i statek, dam na srodek korzen w około niego same roślinki i tyle,czarne tło i biały piasek lub zwirek.

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Monique » 2015-01-10, 14:00

Z tym co masz to próbowałabym głównie na łodygowcach (moczarka, rogatek, ludwigia), ewentualnie anubiasy i inne wymagające mało światła i o słabo rozwiniętym systemie korzeniowym. Na zwartki i żabienice nie ma co liczyć. Możesz próbować z kulkami gliniano-torfowymi, powtykać je w żwir, na pewno pomoże ale nie zastąpi normalnego podłoża.

Tak jak mówi Adrian, mchy, wątrobowce, anubiasy będą się czuły dobrze. Uważaj tylko bo niektóre mchy też wymagają dobrego oświetlenia. Wybieraj te najbardziej popularne i mało wymagające. Możesz zaopatrzyć się w linkę wędkarską (do kupienia w sklepach akwarystycznych/wędkarskich, ja kupiłam w decathlonie.. - koszt 5 zł, albo przez internet) i zawiązać je na korzeniach, mchy są bardzo plastyczne i wiele da się z nich zrobić.

Powyżej dałeś przykłady dwóch różnych typów filtrów - wewnętrzny i zewnętrzny - kaskada. To już od Ciebie zależy co wybierzesz. Jest jeszcze jeden rodzaj filtracji - filtry kubełkowe, o największych możliwościach złoża biologicznego. Filtr wewnętrzny zajmuje dużo miejsca w akwarium, na Twoim miejscu skłaniałabym się ku kaskadzie bądź kubełkowi i w nich szukała. Ale to już zależy od Ciebie.

Gogen
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-06, 15:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Gogen » 2015-01-11, 10:19

Zmieniłem tło na czarne,i oświetlenie teraz jest 2x18w w tym 1 swietlowka aquarel 6500k,a druga Osram 18w/77 - 550 Lm,rośliny padaja cryptocoryne juz wywalilem..

Gogen
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-06, 15:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Gogen » 2015-01-11, 12:06


Gogen
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-06, 15:08
Pojemność akwarium: 112
Imię: Bartek
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Gogen » 2015-01-11, 12:41

Rozrysowałem sobie na kartce,chce zrobic w ten sposób albo zalozyc od nowa czyli dac konkretne podloze i dopiero żwir albo zostawic i przy sadzeniu nowych roślin dac kulki jako nawóz,podpowiedzcie mi jakie mogłbym zastosowac rośliny na 1plan 2 i 3 . Chcialbym tez aby wiekszość podłoza była zasadzona mchem tez prosze o podpowiedz jaki itd.
Pozdrawiam,Bartek

Monique
Stały bywalec
Posty: 207
Rejestracja: 2013-03-14, 19:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Monika
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje akwarium 112l

Post autor: Monique » 2015-01-11, 17:10

6500K dobre dla roślin, więc tu w porządku.

Ja bym wybrała z tych trzech ten drugi, to jest kwestia gustu, wybierz taki, który Ci się podoba. Ostatni sobie odpuść, brzoza ma miękkie drewno i szybko się rozpadnie.

ODPOWIEDZ