WELON POMOCY!!!!

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Mania123
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-18, 18:41
Imię: Martyna

WELON POMOCY!!!!

Post autor: Mania123 » 2015-01-18, 19:52

Witam serdecznie! Potrzebuję waszej pomocy.. Na początku mojej przygody z rybkami zaczęłam od akwarium 7l. Niedawno rodzice kupili mi akwarium 25l. nie jest to dużo ale dla mnie zawsze coś :) Od kilku dni zauważyłam, że na welonie pojawiają się czarne plamki. W internecie przeczytałam, że ma on Ichtiosporidioza - jest to choroba powodowana przez grzyb: Ichthyospsridium hoferi. Atakuje on narządy wewnętrzne i tkanki ryb. Choroba objawia się sklejeniem płetw, utratą płetwy ogonowej ,obrzękiem skrzel, czarnymi plamami na skórze, nastroszeniem łusek. Ryby leżą na dnie lub poruszają się skokami. Choroba ta nie jest niestety uleczalna. Nie jestem pewna co do tej choroby, ponieważ u mojej ryby pojawiły się tylko czarne plamy.. Macie może jakieś sugestie? Będę bardzo wdzięczna :)
Pozdrawiam :)

Jarus
Rekin forum
Posty: 1971
Rejestracja: 2011-05-20, 11:10
Pojemność akwarium: 112
Imię: Jarosław
Nazwisko: Waligórski
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: WELON POMOCY!!!!

Post autor: Jarus » 2015-01-18, 20:18

Zapodaj fotkę ryby to może ktoś coś podpowie. Napisz też więcej o pielęgnacji baniaka (podmiany) i o osprzęcie. Trzymasz welona w 25l?
112, 2 x 63, 30l

Pozdrawiam!
Jarosław 'Jarus' Waligórski

Glon najlepszym przyjacielem akwarysty!

Mania123
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-18, 18:41
Imię: Martyna

Re: WELON POMOCY!!!!

Post autor: Mania123 » 2015-01-18, 20:30

Dodam zdjęcie rybki z internetu, ponieważ nie mam możliwości zrobienia swojej :) Mam także inne rybki, nie jest on tam sam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: WELON POMOCY!!!!

Post autor: maol » 2015-01-19, 09:44

Obawiam się, ze rzeczywiście Twoje ryby czeka wkrótce śmierć. Winne niestety sa na 100% rozmiary zbiornika i ... welon. Proponuję eutanazję wszystkich egzemplarzy z objawami i poczytanie jakie welon musi mieć warunki.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ