Akwarium dla krewetek jakie ?

Moderator: ModTeam

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Akwarium dla krewetek jakie ?

Post autor: Obar84 » 2015-04-07, 20:23

Witam ,chce założyć akwarium dla krewetek jednego gatunku np black taiwan albo inne , chce zeby akwarium miało od 30 do około 50 litrow max bo chyba takie wystarczy w zupełności , ma tez miec obudowe zeby woda szybko nie odparowywała z akwarium i żeby miało dość mocne światło do hodowli roślin mchy bedą na pewno jakieś trawy no nie wiem sie zobaczy. filtr bedzie wewnetrzny byc moze aquael pat mini 400/h bo taki miałem i dawał rade w 54 litrach grzałka z termostatem oczywiscie. jakie akwarium bedzie najbardziej odpowiednie wymiarami i z odpowiednia obudową z najmocniejszym swiatłem ? podacie mi jakis przykład ? i jeszcze podłoze jakie wybrac ? zeby ładnie wygladało złuzyło krewetkom i roślinom ?

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Akwarium dla krewetek jakie ?

Post autor: Morter » 2015-04-07, 21:27

szczerze powiedziawszy, dobrze było by sprecyzować jakie chcesz mieć rośliny - czy bardziej wymagające (na co wskazywało by wspominanie o świetle) czy też mniej. Od tego będzie zależało wiele - oświetlenie, podłoże, ewentualne CO2 itp. Masz jakieś konkretne rośliny na myśli? jakieś Ci się szczególnie podobają?
co do filtranie myślałeś o kaskadowym, skoro masz kupować nowy? Do małego zbiorniczka wystarczy mała za stosunkowo niewielkie pieniądze, plusów jest wiele - większy w stosunku do wewnętrznego poziom filtracji. No i w małym zbiorniku liczy się każdy mililitr sześcienny że tak powiem, a kaskada go nie zabierze tyle co wewnętrzny no i wygląda znacznie lepiej, a o wygląd w końcu chodzi w dużej mierze.
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: Akwarium dla krewetek jakie ?

Post autor: Obar84 » 2015-04-07, 22:53

rosliny wszystko jedno wiekszosc mchow zeby krewetki mialy co jesc jak mnie nie bedzie 2-3 tyg. kaskade mam aquael fzn-2 ale ten pat mini z wieksza gabka mi sie sprawdzal w 54 litrach gdzie mialem i krewetki i ryby. martwia mnie te oswietlenia w obudowach sa zbyt slabe np na 45 litrow sprzedaja obudowe z jedna swietlowka 15 wat to za malo ale mysle zeby zrobic belke nad akwarium z halogenami 2x 10 wat lub 1x 20 wat i tyle np taki halogen http://sklep.ledlumen.pl/naswietlacze-l ... 96470.html nie wiem czy z obudowa lepiej akwa czy bez z belką ;/

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Akwarium dla krewetek jakie ?

Post autor: Morter » 2015-04-08, 14:37

ja wziął bym na twoim miejscu ten filtr który masz, akwarium kupić bez pokrywy i zrobić oświetlenie, albo kupić belkę, chyba, że lubisz majsterkować, wtedy przeróbka pokrywy też wchodzi w grę.
no i jeśli będziesz miał światła 0,5W/l to trzeba pomyśleć o nawożeniu węglem, więc też się musisz zastanowić.
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Obar84
Stały bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 2012-06-10, 16:27
Pojemność akwarium: 30
Imię: Tomek
Lokalizacja: Nakło

Re: Akwarium dla krewetek jakie ?

Post autor: Obar84 » 2015-05-02, 19:28

ok juz mam akwarium ktore kupie to http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-ko ... 35841.html obudowe zrobie sam halogen 10 wat lub zerowki ledowe 4x 4watu lyb 4x6 wat dwie ciepole dwie zimne barwy , obudowe wymierze i skrece ze sklejki 6mm lub 8mm filtr to jakas kaskade ale te zwykle do 30 zl dadza rade ? teraz jakie podloze zeby mi rosliny rosly do 50 zl cos dobrego kupie ? najlepiej ciemne jakies bo bede mial krewetki taiwany lub jakies crystale bialo czerwone zobacze jeszcze co proponujecie z oswietlenia co napisalem i jakie podloze ?

ODPOWIEDZ