Akwarium 375L (Coraz bliżej startu) :)

Moderator: ModTeam

Rafcio3601
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2015-04-23, 17:33
Pojemność akwarium: 360
Imię: Rafał

Akwarium 375L (Coraz bliżej startu) :)

Post autor: Rafcio3601 » 2015-05-01, 14:31

Witam, nie wiedziałem gdzie założyć post wiec dodałem go tu, jeżeli w złym miejscu najserdeczniej przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu :) Mam kilka pytań związanych z startem..Szafka zrobiona pod akwarium, wiec mozna ruszać powoli z zakładaniem wnętrza :) Jaki kamyk polecacie żeby wysypać na spód akwarium (podłoże), jeszcze nie wiem jakie ryby beda dokładnie ale chce w miarę dużo roślinek.. Czy kupić na ten litraż dwie grzałki i o jakiej mocy czy wystarczy jedna (oczywiście z termostatem) :) No i teraz pytanie odnośnie filtrów..Posiadam pompę wirnikową T-HEAD typ N 750 i do tego filtr zewętrzny typ Atman Uf-2400.. Posiada lampę UV, i 4 wkłady..Ale po kolei, bo z nim mam problem..Gdzie mogę dostać do niego te włókienne gąbki czy samemu je zrobić się jakoś da bo tamte trochę są zniszczone (gość nie używał filtra dwa lata) i co wsypać(wkłady) do niego na te 4 poziomy.. I teraz problem, sam filtr dostałem, bez żadnych węży itd.. Model pokazuje w linku : http://3rifa.com.ua/media/catalog/produ ... f_2400.jpg i nie ma tego rozgałężnika od niego na dwa węże..Myślałem żeby kupić zwykły ogrodowy wąż, dać opaski i jeden koniec z drugim do akwarium z tym że przy wylocie chce założyć deszczownice a przy wlocie jakiś gąbkę czy coś żeby nie zasysało ryb do środka..Co myślicie o tym sposobie czy może macie jakieś inne propozycje? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie Rafał :)

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwarium 375L (Coraz bliżej startu) :)

Post autor: maol » 2015-05-04, 10:28

Na podłoże to nie kamyki, ale odpowiednie... podłoże. Zależne od tego co chcesz hodować. Co do filtra - stare gąbki są lepsze niż nowe. Nie wymieniaj ich, chyba że chodzi ci o włókninę - a wtedy w każdym poważnym sklepie akwarystycznym kupisz odpowiednią watę akwarystyczną bez problemu. Co do filtra - możesz użyć węża i opasek, ale pamiętaj, że nie jest on sztywny i będzie się zginał ograniczając przepływ. Lepszym rozwiązaniem są np. sztywne klejone rurki PCV. Na wlot i wylot można kupić gotowe elementy, z odpowiednimi zabezpieczeniami.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ