Problemy z roślinami

Wszystko na temat roślil słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

akwaanna
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2015-12-03, 04:20
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ładne

Re: Problemy z roślinami

Post autor: akwaanna » 2015-12-06, 01:40

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc :)

Mi wcale nie zależy na pośpiechu.
Tylko nie wiem co z rybkami na czas dokładania pod żwir podkładu dla roślin.
Do tej pory nigdy nie miałam roślin, jednak teraz mi zależy aby je mieć w zbiornikach. Zostałam wprowadzona w błąd w zoologicznym ( a myślałam, że są zaufani ). Popełniłam błąd, że uwierzyłam w żwirek i nawóz ... miało w zupełności wystarczyć. Chciałabym go naprawić i dodać roślinki nie szkodząc rybkom :/
Jeszcze tylko zapytam czy może jak wezmę całą wodę z akwarium na ten czas odkładania i wlalabym ja z powrotem to czy coś to da, czy dalej nic ?

Awatar użytkownika
Akwarybka
Moderator
Posty: 3394
Rejestracja: 2007-02-06, 18:51
Pojemność akwarium: 63
Imię: Basia
Nazwisko: Waluś
Lokalizacja: St. Neots, Cambridgeshire
Kontakt:

Re: Problemy z roślinami

Post autor: Akwarybka » 2015-12-11, 02:06

Da :)

Jedyny problem, zwłaszcza z ziemią, to że ona lubi na początku uwalniać różne substancje do wody. Zależy oczywiście jaka ziemia, ale zawsze coś tam przenika. W połączeniu z wypłukanym z bakterii żwirkiem i filtrem oraz obsadą wpuszczoną natychmiastowo mogą powstać przez to problemy.

Dobrym pomysłem byłoby podczas prac porządkowych trzymać filtr włączony w wiadrze z wodą z akwarium. Tym sposobem bakterie nitryfikacyjne z filtra przetrwają.

akwaanna
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2015-12-03, 04:20
Pojemność akwarium: 45
Imię: Ładne

Re: Problemy z roślinami

Post autor: akwaanna » 2015-12-11, 13:08

Bardzo Ci dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Napisałam również w poprzednim poście w innym dziale gdzie również pisałam, że zastosowalam ziemię. Zobaczymy :)

Julka_BB
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2016-01-03, 23:28
Pojemność akwarium: 60
Imię: Julia

Re: Problemy z roślinami

Post autor: Julka_BB » 2016-01-08, 23:11

Akwarybka pisze:Kulki gliniano torfowe ;) powsadzać je w żwirek i powinno być okej ;) napewno znajdziesz ich pełno w internecie i są dość tanie. Spróbuj z roślinami takimi jak anubias, zwartki, żabienice. Może też rogatek i moczarka.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Witam wszystkich. Zapytam przy okazji przeglądania tego tematu - ponieważ też mam tylko żwirek na dnie i chyba brak siły na restart - jak gruba warstwa żwirku powinna być do tych kulek? Inaczej - na jakiej minimalnej głębokości powinny się one znaleźć w żwirku? I czy takie kulki mogą zaszkodzić rybkom? Jeżeli tak, to w jakim momencie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
kbtor
Moderator
Posty: 3183
Rejestracja: 2007-11-30, 16:48
Pojemność akwarium: 0
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: - diabli wiedzą -

Re: Problemy z roślinami

Post autor: kbtor » 2016-01-09, 00:38

Jakoś nigdy się nie zastanawiałem na jakiej głębokości dawać kulki. Byle wepchnąć w podłoże w pobliżu korzeni rośliny i już.
Jeśli kulki masz z dobrego źródła, to nikomu nie zaszkodza.
Obrazek

Julka_BB
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 2016-01-03, 23:28
Pojemność akwarium: 60
Imię: Julia

Re: Problemy z roślinami

Post autor: Julka_BB » 2016-01-09, 02:01

Dziękuję za odpowiedź :)

tomek1989
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 2015-11-24, 22:13
Pojemność akwarium: 240
Imię: tomek
Nazwisko: kołacz

Re: Problemy z roślinami

Post autor: tomek1989 » 2016-01-09, 22:33

jesli mogę sie wtracic polecam stosowac carbo w płynie firmy planta garnier. ja stosuje go codziennie w odpowiedniej ilosci i moje rosliny pieknie rosna na zwykłu żwirku

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Problemy z roślinami

Post autor: maol » 2016-01-10, 10:58

Na zwykłym żwirku daleko nie zajadą. Carbo to tylko substytut gazowego CO2, a rośliny potrzebują też nawożenia.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ