Coś nowego - nietypowe 51

Moderator: ModTeam

aidi
Przyjaciel forum
Posty: 1100
Rejestracja: 2007-03-24, 13:01
Pojemność akwarium: 50
Imię: Gosia
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Coś nowego - nietypowe 51

Post autor: aidi » 2016-05-10, 22:31

Zaczęło się nietypowo,wreszcie udało mi się w Gdańsku dorwać moje ukochane gupiki nie dość że zdolne do rozrodu to jeszcze takie jak od początku chciałam :D.Perypetie z gupikami pewnie opiszę w dawnym temacie bo to nadal to samo akwa (już 5 lat bez restartu). Największy problem z gupikami jest jeden - szybkie przerybienie. Podczas ostatniego pobytu w Karinie znajomy akwarysta zaproponował że będą odbierać moje młode, w zamian miał się dowiedzieć co ma mi zaoferować. Propozycji było kilka... sterylizowany (boski) gupik, jedzenie dla ryb, rośliny... ale i padła propozycja o której od dawna myślałam, dostane bojownika. Układ jest fajny bo mam wybrać sobie rybę nie patrząc na jej koszt, po prostu ma mi się podobać.

Propozycja została przyjęta bez namysłu... jednak bojownik w akwie z gupikami = koniec z młodymi, więc trzeba założyć nowy zbiornik, przeznaczony głównie dla bojownika. Początkowo miał być to zbiornik na parapet - 50 cm długie 20 szerokie i 30 wysokie (przewidziane 5 cm wysokości żwiru), jednak szybko zmieniłam zdanie... kolejne wyliczenia... 60 cm długości, 70, 80, stanęło na 85. Akwa będzie miało pokrywę szklaną również zamówioną. Sam zbiornik będzie odebrany w czwartek... jednak doskonale sobie zdaje sprawę że zbiornik to sam początek. Skoro początek to i tradycyjnie proszę o ocenę planów.

Zbiornik 85x20x30 (zamówiony i opisany wyżej)
podłoże -czarny bazalt 0-3 mm, kulki/tabletki ( mam dość zabawy z ziemią czy podkładami... )
rośliny- prawdopodobnie z głównego zbiornika, planowane zarośnięcie dobre 80%, głównie rośliny drugiego planu,+ nurzaniec
Oświetlenie : tu mam dylemat, najbardziej by mi pasowała taśma do przyklejenia... ale obawiam się o jej wydajność, w 50tce mam AQUAEL LEDDY SMART x2 i działa ale przy długości 85 cm lamp by trzeba było sporo, może coś doradzicie ciekawego?
Filtr - wewnętrzny (kaskada dała mi w kość), jeden warunek - musi być cichy- rzecz jasna liczę na podpowiedź, patrząc na długość zbiornika myślę aby dać na jednym końcu grzałkę,
Temperatura planowana 28 *C
Obsada - 1 samiec bojownika
dziwne pomysły - 5 piskorków - dno wydaje mi się spore jednak litraż mały - tu też liczę na opinie
zbiornik postawie na wodzie z podmian

ten zbiornik ma być przemyślany, przewiduje start w czerwcu, gość honorowy zamieszka najwcześniej na przełomie czerwiec/lipiec

---
04.06.2016

Nie bardzo lubię namnażać posty więc dopiszę w starym ;) załączam obiecane zdjęcia zbiornik doszedł do mnie w połowie maja - jak każdy wie jestem leniem więc wzięcie komórki i zrobienie dwóch zdjęć wymagało nadejścia sesji - tak w tym okresie student zrobi wszystko aby się nie uczyć.

Prawdopodobnie będzie to zbiornik HT, oświetlenie LED podobnie jak w drugim akwa (chociaż nie ukrywam że taśmy LED jeśli by działały bardziej by mi podchodziły), planuje filtr tym razem Eihema (na dwa media) wewnętrzny, zbiornik wystartuje po mojej obronie czyli po 20 czerwca ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PeHa68
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 2016-06-27, 13:34
Pojemność akwarium: 120
Imię: Adam

Re: Coś nowego - nietypowe 51

Post autor: PeHa68 » 2016-10-11, 08:52

Minęło już trochę czasu, wiec jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny oraz zaglądasz na forum, to może wstawisz zdjęcia tego jak w chwili obecnej przedstawia się Twoje akwarium, z pewnością wiele osób na forum jest po prostu ciekawych. Czekamy na Twoją odpowiedź:)

ODPOWIEDZ