obsada 100l ?

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Domi_nika
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-29, 08:25
Pojemność akwarium: 100
Imię: Dominika
Nazwisko: Bil

obsada 100l ?

Post autor: Domi_nika » 2016-12-29, 10:38

Witam wszystkich serdecznie.
To mój pierwszy post na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość,jeżeli coś będzie źle, lub wątek się powtarza :zawstydzony: .
Ostatnio nie było mnie w domu, jest zima, temperatura w pomieszczeniu spadła, a w akwarium nieszczęśliwie zepsuła się grzałka ;( . Czym to poskutkowało, każdy sam sobie dopowie. W każdym razie w akwa zostali najsilniejsi:
- 1x miedzik obrzeżony (samiec)
- 1x duży [ok 15cm], stary [jakieś 16 lat] "glonojad", nieznanego mi gatunku, (zdaje mi się, że samiec)
- 1x kirysek albinos (i tu też samiec :D)
- 1x mułojad [cierniooczek długonosy] (pojęcia nie mam, co do płci, proszę o wskazówki do jej rozpoznania)

I oprócz tego:
- 2x ślimak zebra
- ok 10x niewielki ślimak ze spiralną, długą skorupką
- ok 15-20x mały ślimak ze spiralną, okrągłą skorupką
Są jeszcze rośliny:
- moczarka
- nurzaniec
- *jakaś krzaczasta roślinka, wąskie, podłużne liście
- *jakaś jeszcze roślina, na pojedynczej łodydze, z w miarę szerokimi i podłużnymi liśćmi
- mech w kulce (ok 4 szt)

*przepraszam za brak dokładności

Chciałabym was prosić o dobranie przykładowej obsady. Świetnie byłoby, aby dno było "bogate", a w toni wodnej pływały co najmniej dwie ryby wielkości 10-15cm, i najlepiej coś jeszcze. Plany są dalekie, ponieważ czeka mnie wyławianie trupów nieżywych ryb, i spora podmiana wody, tak więc podawane parametrów wody na razie chyba nie ma większego sensu. Prosiłabym także o polecenie oświetlenia do akwarium. ok 100l.

Domi_nika
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-29, 08:25
Pojemność akwarium: 100
Imię: Dominika
Nazwisko: Bil

Re: obsada 100l ?

Post autor: Domi_nika » 2016-12-29, 12:04

ps. co do ryb 10-15 cm, proszę o pominięcie skalara, gurami i prętnika.
najlepiej kilka możliwości [to lub to]

ODPOWIEDZ