Chory bojownik

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

Nea27
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-25, 13:30
Pojemność akwarium: 20
Imię: Aneta

Chory bojownik

Post autor: Nea27 » 2019-08-25, 13:58

Witam wszystkich :)
Mam problem z bojownikiem. Od kilku tygodni zauważyłam, że na pyszczku ma krostkę w kolorze skóry, dodatkowo zauważyłam, że kiedy dotknie się boczną płetwą o szybę, to odskakuje jak poparzony. Byłam w zoologicznym i pani doradziła mi kupno cmf. Troszkę pomogło, że przestał odskakiwac po dotknięciu szyby, ale od wczoraj zauważyłam, że jest dziwnie słaby. Leży praktycznie cały czas pod termometrem i wypływa tylko po powietrze. Ma nadal tą krostkę czy też guzek (on jest pod spodem, pod dolną wargą). Daję mu żywy pokarm wodzien. Czy można coś jeszcze zrobić, żeby spróbować mu pomóc? Mam go od paxdziernika tamtego roku. Akwarium ma 20 l. Jest grzałka 28st. Oraz filtr. Akwarium jest z pokrywą i oświetleniem. Jako dekoracja są kamyki oraz lupina z kokos i dwie rośliny w koszyczka. Tapeta, ale za szybą. Liczę na dobre rady, z góry dziękuję, pozdrawiam

Nea27
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2019-08-25, 13:30
Pojemność akwarium: 20
Imię: Aneta

Re: Chory bojownik

Post autor: Nea27 » 2019-08-25, 14:09

Uzupełniając informację dodam, że wodę zmieniam raz w tygodniu, odstana ok 1/3. Nie mierze parametrów. Filtr chodzi cały czas. Grzałkę mam z termostatem nastawiona na 28 st. Wyłączam ja gdy jest gorąco na dworze. Oświetlenie jest włączone do wieczora. To chyba wszytko, proszę o pomoc

ODPOWIEDZ