Powitanie :-)

Jesteś nowy ? Napisz nam coś o sobie ;)

Moderator: ModTeam

daxter1960
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2020-01-02, 08:35
Pojemność akwarium: 25
Imię: Roma

Powitanie :-)

Post autor: daxter1960 » 2020-01-02, 09:01

Witam jestem początkująca :-) w temacie choc lata wstecz miałam przygodę z rybkami Welonami wtedy nie było internetu no i popełniłam dużo błedów ,których teraz chciałabym uniknąć. Wtedy to mały zbiornik sztuczne rośliny bo welony zjadają żywe. Słaby mały gąbkowy filtr . Zaowocowały tym że ryby zaczęły chorować po wyleczeniu o dziwo żadna
nie padła kupiłam większy zbiornik filtr kaskadowy .chemikalia do kontroli parametrów wody . Było ok ale kupno wtedy 8 welonów na 30l akwarium i przeniesienie ich do 100l to i tak była porażka pomimo wszystko musiałam czesto wymieniac wode no i co miało byc przyjemnoscia stało sie uciążliwością. Rybki były ok pomimo małego mimo wszystko akwarium bo na 100l osiem welonów to za dużo.Musiałam zrezygnować i zlikwidować akwarium .Rybki rozdałam.No i po 20 latach dostałam w prezencie akwarium plus akcesoria niestety 25l i tu mam zagwozdkę .ogladam you tuba czytam w internecie. I raczej ciężko będzie załozyc tak małe akwarium. Co radzicie sprzedac i kupić wieksze .Chialabym miec żywe roslinki kilka kirysków glonojada no i parę małych rybek jak dobrać ilość rybek żeby sie dobrze czuły no i czy to jest możliwe w 25 l . Zaznaczm że nie mam za dużo miejsca na duzy zbiornik co radzicie bo ja nie chce popełnic błędu z przed lat .pozdrawiam serdecznie :-)

Puchmen1
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2020-01-20, 20:33
Pojemność akwarium: 100
Imię: Piotr

Re: Powitanie :-)

Post autor: Puchmen1 » 2020-01-20, 21:06

Cześć, ja posiadam 100 l zbiorniczek i powiem że dzisiaj kupił bym dwusetkę.W dwudziestce piątce to by trzeba pytać zawodowców.Ja bym maksymalnie zadał 10 szt okazów małych ,plus roślinność i to sporo.

ODPOWIEDZ