Zestaw akwarystyczny (szafka + zbiornik) na stelażu?

Moderator: ModTeam

Fish_buff
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-13, 16:35
Pojemność akwarium: 240
Imię: Mariusz

Zestaw akwarystyczny (szafka + zbiornik) na stelażu?

Post autor: Fish_buff » 2020-06-13, 17:03

Dzień dobry, witam wszystkich użytkowników Forum. Po 25 latach przerwy wracam znów na niwę akwarystyki i mam pytanie dotyczące ustawienia akwarium. Chcę zakupić gotowy zestaw (szafka + akwarium 240L (120x40x50), opaska maskująca + zabudowa z oświetleniem). Szafka wykonana jest z lakierowanych płyt MDF. Wysokość szafki jest standardowa (ok 70cm), ale zależy mi na tym, żeby akwarium znajdowało się na linii wzroku stojącego przed nim obserwatora tzn. ok 110cm. W związku z tym, rozważam postawienie całego ww. zestawu na zrobionym na wymiar stelażu stalowym o rozmiarach 120x40x40 z nóżkami do regulacji poziomu (poniżej przykładowa konstrukcja stelaża).

https://sprzedajemy.pl/stelaz-pod-akwar ... nr55956445

Chciałbym zapytać, czy spotkaliście z tego typu rozwiązaniami, a może ktoś tak właśnie ustawił swoje akwarium? Na stelażu położyłbym płytę mdf, a na niej szafkę + akwarium. Stekaż obudowałbym spienionym PVC, np. na magnesach. Widzicie jakieś zagrożenia?

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrowienia dla Wszystkich Użytkowników Forum.
A dead fish will float downstream, but it takes a live one to swim upstream :yhy: W.C.Fields

ODPOWIEDZ