POMOCY! zdychają bez przyczyny

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

marzenakr
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2021-04-13, 12:15
Pojemność akwarium: 38
Imię: Marzena

POMOCY! zdychają bez przyczyny

Post autor: marzenakr » 2021-04-13, 13:11

Witajcie kochani! potrzebuje pomocy.
Od 8 marca zdychają mi rybki,w sumie 6 w ciągu miesiąca!
Zdechły: Kirysek spiżowy, neon inesia, gupik, danio pręgowane, gupik i teraz zbrojnik.
Pozostały: 4x molinezja, 2x kiryski, 2x neon, 1x danio i 2x dorosły gupik + 3x młody gupik.
Niestety nie mogę znaleźć przyczyny. Akwarium założone pół roku temu. Poj.38L, ph:6/6,5, woda podmieniana co tydzień ok 10% odstana i kilka kropel uzdatniacza. Karmione 3 razy dziennie małymi porcjami: płatki mix(ichti/bio/ovo z Tropical), tabletki dla przydennych, raz w tyg. mrożonki: rozwielitka lub larwy ochotki. Zapomniałam napisać, że miesiąc temu stosowałam preparat TETRA na glony kuracja, dawka wg. instrukcji/
dołączam fotki. Trochę jeszcze Wam ponudzę. Opowiem o tych co odeszli kilka słów.... :-(
Kirysek Ogólnie on zawsze się dziwnie zachowywał, nie urósł jak jego towarzysz kupiony w tym samym dniu, taki był mniejszy, chudszy, potem trochę mu płetwy poskubali. Na zdjęciu widać też, ze zniekształcenia dostał przy płetwie ogonowej, potem zobaczyłam, ze jakby czerwony guz tam był. Łuski pokryły się jakby nitkami waty, biały meszek taki. FOT. 1,2 na dzień przed tym jak padł i odłowiony dokończył swój żywot w słoiku.
Neon padł z dnia na dzień bez żadnych objawów.
Gupik a dokładnie samica padła na 3 dni po porodzie. myślałam, że zmęczona i chowa się przed samcem, zbladła, wychudzona była, po 3 dniach znalazłam ją w roślinkach.
Danio z nim to całkiem inna historia: zaczął pływać w kółko, jakby paraliż jednej strony, opadał na dno, po chwili znowu szalał i pływał w kółko. Tak 2 dni. nie jadł i w końcu padł. też miał jakby watę na brzuchu,
Gupik tego z kolei chyba załatwił kolega, bo pewnego dnia znalazłam go z poszarpanym ogonem. niestety z dnia na dzień było coraz gorzej, ogon coraz krótszy, wystraszony i chował się po kątach. innych objawów brak
Glonojad tego gościa mi najbardziej żal.... rósł ładnie, czasem miewał takie bielsze plamy na ciele, ale wczoraj wyglądał wręcz zachwycająco. Pięknie wybarwiony, ciemny, po prostu okaz zdrowia a dzisiaj znalazłam go zdechłego w akwarium. Jak widać na zdjęciu na podbrzuszu jakieś czerwone plamy, nie wiem, może guzy....
Proszę pomóżcie....
20210413_115550.jpg
20210309_174858.jpg
VideoCapture_20210413-122910.jpg
20210402_183015.jpg
20210309_195252.jpg
20210413_075117.jpg
20210413_075223.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ