Robaki pełzające po szybach !!!

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
sig
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 2007-06-06, 01:27
Pojemność akwarium: 240
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bielawa

Robaki pełzające po szybach !!!

Post autor: sig » 2007-06-20, 02:03

W nowo założonym zbiorniku (10dni) na szybach pojawiły się pełzające malutkie robaczki Mają od 1 do 5mm ,są biało przeżroczyste cieniutkie jak niteczki. Wydaje mi się że są też skupiska jajeczek na szybach ,ale głowy nie dam bo ciężko dojżeć są tak małe.
W akwarium są dwa neonki ,zachowują się i wyglądają na zdrowe. Zaobserwowałem jak jeden zjadł takiego 5 mm robaczka.
Woda z daleka jest przezroczysta ale z bliska jest mętna pływają w niej mikroskopijne kropeczki.
Na gumowych przyssawkach pojawił się biały nalot (jest także na jednej z roślin), może ma to coś wspólnego z tymi żyjątkami ?
Czy to jakieś pasożyty? Pomóżcie ! Co robić ?

Moje akwarium opisałem tutaj :
http://e-akwarystyka.pl/topics24/2031.htm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

oleq_30
Zakręcony forumowicz
Posty: 1207
Rejestracja: 2007-05-01, 00:06
Pojemność akwarium: 160
Imię: Bogus³aw
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Robaki pełzające po szybach !!!

Post autor: oleq_30 » 2007-06-20, 11:17

mowiac szczerze nie wiem co to jest ale patrzac na to i twoj opis cos podobnego załegło mi sie w akwarium z malutkimi bojownikami . posłuzyło małym za zarcie w pierwszych dniach zycia znikło i na razie sie nie pokazało
./redir/http://www.e-akwarystyka.pl/topics ... .htm#92598 --- moje akwarium

./redir/http://aqwanarium.eakwarystyka.eu --- moja strona

Akwarysta trzeba się urodzić , akwarium kupić może każdy

gandziocha
Forumowicz
Posty: 146
Rejestracja: 2007-02-08, 18:06
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: myślenice

Re: Robaki pełzające po szybach !!!

Post autor: gandziocha » 2007-06-20, 15:48

zgaduję, że są to wypławki dla ryb nie będą groźne, a małe gupiki uważają je za przysmak i jak widzę twoje neony też ;-)

żyją one w podłożu, a wychodzą na szyby i w toń wody z reguły przy słabym napowietrzaniu
reasumując mocno napowietrzaj i jak wpuścisz jeszcze trochę rybek problem sam się rozwiąże ;-)

biały nalot to może być osad lub pleśń (mi niestety w małym zbiorniku pleśniała przyssawka i obecnie grzałka zahaczona jest między filtr a podłoże, przyssawkę musiałam usunąć :-/ )

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Robaki pełzające po szybach !!!

Post autor: Doma » 2007-06-20, 16:41

Albo to co pływa w toni ( może też osiadaś na czymś przy małym prądzie wody ) to pierwotniaki. Są one zupełnie niegroźne i po max. 10 dniach znikają. Służą jako pokarm dla najmniejszego narybku. Nie martw się, poczekaj, wpuść wiecej ryb i problem sam się rozwiąże.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

MML
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-29, 20:32
Pojemność akwarium: 112
Imię: Magdalena

Re: Robaki pełzające po szybach !!!

Post autor: MML » 2022-01-29, 20:42

Wlaśnie zaobserwowałam u siebie w akwarium takiego cosia Co to jest? Wygląda podobnie, a jednak trochę unaczej niż wypławek. Co z tym zrobić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ