Obsada 54l - prośba o pomoc

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

xRay
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2023-03-14, 08:16
Pojemność akwarium: 54
Imię: Artur

Obsada 54l - prośba o pomoc

Post autor: xRay » 2023-03-14, 08:26

Witam,
Na wstępie chciałem się przywitać. Jest to mój pierwszy post na forum jako zarejestrowany użytkownik.

Otóż od 3 tygodni jestem w posiadaniu akwarium 54L, akwarium chodziło 2 tygodnie na sucho bez obsady i podawane były bakterie aby dojrzało - filtr aquael turbo 500, temperatura 25 stopni i światło LED w pokrywie 15W. Podłoże to żwirek akwarystyczny. Podmiana wody 1x tydzień około 20% plus odmulanie podłoża.

Po tym czasie postanowilem wpuścić swoją obsadę:
6x Neon Innesa
4x Molinezja ostrousta (małe - do 4cm)
1x Zbrojnik pospolity

Akwarium jest obsadzone Anubiasem oraz Limnofilia oraz posiadam korzeń (ponoc na trawienie dla zbrojnika - tak się dowiedziałem w sklepie).

I tutaj proszę Was o pomoc - jak pytałem w zoologu to Pan polecał ta molinezja i jak najbardziej mówił ze się nadaje do neonów ale im więcej czytam to widzę ze one potrzebują min 112l. Teraz są małe około ale jak podrosną to rozważam opcje aby je oddać bo wole to niz żeby się męczyły.

Pytanie do Was - czy taka obsada jest Ok i ma prawo bytu ? Czy mogę dokupić jeszcze jakaś rybkę do aktualnej obsady czy to co mam to już max ?

Dodam ze w przyszłości planuje obsadzić akwarium większa ilością roślin.

Będę wdzięczny za każda radę.
Dzięki!

RybaAkwa
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2023-10-16, 16:24
Pojemność akwarium: 45
Imię: Paweł
Nazwisko: Rybczyński

Re: Obsada 54l - prośba o pomoc

Post autor: RybaAkwa » 2023-10-16, 18:45

Witam, żadne molinezje nie nadają sie do zbiornika 54 l ( wiem bo chyba każdy z mojej rodziny trzymał rybki) zbrojnik też za duży jak na ten litraż, 100 l dla molinezji to minimum tak samo dla zbrojnika, oddaj komuś te molinezje albo sprzedaj, tak samo zbrojnika, dokup sobie z 5 neonów innesa i 9 neonów zielonych te rybki mają podobne wymagania i trzymaj ich w 22-24 stopniach bo w takiej sie najlepiej czują ,dodaj troche szyszek olchy (5 lub 6) zabarwią one wode i lekko zakwaszą podmieniaj wode co 2 lub 3 tygodnie. Mam nadzieje że pomogłem :)

ODPOWIEDZ