Zielona Woda [200l]

Wszystko co tyczy się glonów w akwariach.

Moderator: ModTeam

kuper136
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2007-04-10, 15:54
Pojemność akwarium: 210
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Zielona Woda [200l]

Post autor: kuper136 » 2007-08-12, 10:22

mam problem z zieloną wodą i nie wiem co robić to jest już moje 3 akwarium i nigdy nie miałem tego problemu. pierwsze akwarium miałem 60l drugie 100l tera nadeszła kolej na 200l. akwarium jest nietypowe bo wysokie jego wymiary: dł.80 szer.35 wys.75. wymieniałem już wodę 2 razy całą i robiłem podmiany bez skutków. wtedy pomyślałem że to wina świetlówek i wymieniłem na 2x 18W 1000 lumiksów o czerwonym kolorze, i nadal nic myślę o zamontowaniu filtra turbinowego, sterylizatora UV, ale to są to drogie rzeczy wiec poradźcie mi coś czytałem też o tym żeby na 4 dni wyłączyć światło i zasłonić akwarium, ale nie wiem czy to pomoże bo myślałem że same świetlówki wystarczą bo te wcześniejsze miały tylko 250lm. poradzie mi coś bo nie wiem co jest z tym akwarium nawet zastanawiałem się nad jego zlikwidowaniem, ale mam super rybki i jest mi ich szkoda HELP HELP HELP HELP
Ostatnio zmieniony 2007-08-12, 12:45 przez kuper136, łącznie zmieniany 1 raz.

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Zielona Woda [200l]

Post autor: Slanter » 2007-08-12, 10:40

Czy jesteś pewny że to zielona woda? Jesli jest to świeżo zalane akwarium to być moze chodzi o zwykły wykwit bakteryjny. Zrób test na zieloną wodę. Nalej trochę wody z akwarium do bialego wiadra i zobacz czy woda ma zielonkawe zabarwienie. Jeśli tak to znaczy, że masz zieloną wodę. Zaciemnienie o którym czytales jest najtanszą i skuteczną metodą jeśli zrobione dobrze. Jest jeszcze darmowa metoda ale najpierw przeprowadż ten test i zobaczymy. Nie poddawaj sie z takiego błahego powodu. Zielona woda nie jest niczym strasznym. ;-)

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Zielona Woda [200l]

Post autor: Morter » 2007-08-12, 11:01

po pierwsze, temat źle zatytułowany, po drugie jest wiele tematów o glonach - można było się podłączyć... Po trzecie świetlówki, pomogą, ale ważne są w nich nie tyko lumeny, ale i Waty... 2x18W to naprawdę mało jak na 200 litrów!! Glon, to normalna sprawa, zdarza sie i da się go pokonać systematyczną pracą...
Ale martwi mnie to:
kuper136 pisze:wymieniałem już wodę 2 razy całą
jeśli wymieniałeś CAŁĄ wodę 2 razy w dodatku w świeżym akwarium, to może być po prostu zakwit bakteryjny tak, jak pisał Slanter...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Zielona Woda [200l]

Post autor: Slanter » 2007-08-12, 11:15

Ja w ogóle wątpię czy faktycznie chodzi tu o zieloną wodę. Przy tak słabym oświetleniu nie wiedziałbym nawet jak zaindukować glon jednokomorkowy. No chyba, że akwa stoi w pełnym słońcu.
Ostatnio zmieniony 2007-08-12, 11:31 przez Slanter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Zielona Woda [200l]

Post autor: Morter » 2007-08-12, 11:19

Slanter pisze:Ja w ogóle wątpię czy faktycznie chodzi tu o zieloną wodę. Przy tak słabym oświetleniu nie wiedziałbym nawet jak zaindukować pierwotniaki. No chyba, że akwa stoi w pełnym słońcu.
chodzi Ci, ze nie wiesz jak by się tam znalazły pierwotniaki, czy jak by się znalazł glon?? Bo jak dla mnie, to trochę post nie czytelny...

a może np. podłoże jest źle wypłukane?? Albo filtracja za słaba...


Prosimy o lepsze opisanie problemu...
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Slanter
Przyjaciel forum
Posty: 978
Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
Pojemność akwarium: 0
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Phoenix, AZ

Re: Zielona Woda [200l]

Post autor: Slanter » 2007-08-12, 11:30

Morter pisze:chodzi Ci, ze nie wiesz jak by się tam znalazły pierwotniaki, czy jak by się znalazł glon??
Oczywiście chodzi mi o glon nie pierwotniaki. Nie wiem dlaczego napisalem pierwotniaki. Moze dlatego, ze jest juz 2;23 nad ranem a jeszcze nie piłem kawy i plotę. Dziekuje za sprostowanie.

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: Zielona Woda [200l]

Post autor: Morter » 2007-08-12, 12:12

Slanter pisze:Nie wiem dlaczego napisalem pierwotniaki.
prawdopodobnie dlatego, że tak jak ja podejrzewasz zakwit pierwotniaków a nie glonów i myślą wyprzedziłeś rękę...
Slanter pisze:Moze dlatego, ze jest juz 2;23 nad ranem a jeszcze nie piłem kawy i plotę
Ja za to niedawno wstałem i mam południe, więc w miarę trzeźwy umysł wyłapuje błędy ;)
Slanter pisze:Dziekuje za sprostowanie.
nie ma za co :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

kuper136
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 2007-04-10, 15:54
Pojemność akwarium: 210
Imię: £ukasz
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Zielona Woda [200l]

Post autor: kuper136 » 2007-08-18, 17:37

koniec tematu wyjechałem na tydzień a po przyjeździe nowość woda krystalicznie czysta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zablokowany