Problem z migającą lampą HQI

Moderator: ModTeam

Ricardo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-21, 19:36
Pojemność akwarium: 0
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Rzeszów

Problem z migającą lampą HQI

Post autor: Ricardo » 2007-08-21, 19:48

Mam 2 lampy HQI 70 W. Żarniki włożone są do obudowy halogenowej 500 W. Lampy zakupiłem w jednym ze sklepów internetowych. Od początku jedna z lamp miga (drżenie światła) tracąc barwę na co raz bardziej żółtą. Miganie nie ustępuje pomimo czyszczenia styków i odwracania żarnika. Lampy funkcjonują ok. roku. Mimo zmiany żarnika problem nie ustąpił a sam żarnik pracował 2 miesiące i w czasie wyjmowania z obudowy wykruszyła się ceramiczny trzonek.Lampa też często wyłączała się i włączała się "na gorąco".Lampę kupiłem w Aqva - Light. Firma ta zajmuje się sprzedażą oświetlenia specjalistycznego. Długość kabla od układu zapł. do żarnika wynosi 1.80 m. Natomiast od układu zapłonowego do gniazdka 2 m. Nie wiem czy ma to znaczenie. Skontaktowalem się z producentem który podpowiedział mi że przyczyna migania żarnika to zaśniedziałe styki które polecił przeczyścić i zamienić miejscami. NIestety to nie pomogło więc kupiłem nowy żarnik tej samej firmy tzn. Sylvania 70 W który niestety również zaczął migać i tracić barwę na co raz bardziej żółtą. Czy ktoś mógłby mi pomóc rozwiązać ten problem?.Z podobnym problemem zgłosił się również inny internauta który kupił lampę w tym samym sklepie.Szukałem pomocy na innym forum lecz wszystkie podane sposoby nie działały

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z migającą lampą HQI

Post autor: maol » 2007-08-21, 20:08

Czyszczenie styków to podstawa. Poza tym, żarniki należy wymieniac co ok. pół roku. Może to juz ich "naturalne" zużycie? Typowe obudowy halogenowe często nie nadaja się dla żarników HQI - ze względu na ich znacznie wyższą temperaturę pracy i problemy z odprowadzeniem nagromadzonego ciepła, co powoduje szybsze zużywanie się żarników.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ