45 l - mały problem

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

Blue
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-01-15, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Opole

45 l - mały problem

Post autor: Blue » 2007-08-27, 00:40

keidyś zakładałam tu temat, ale nie mogę go znaleźć.

No więc moje akwa ma 45 l. Obsady aktualnie nie mam za dobrej. Mam jedną krewetkę szklistą, jedną amano. Do tego zostały mi dwie brzanki różowe, jedna wysmukła, jedna ramirezka, 2 otoski, kosiarka. Tak, tak wiem, ze nie jest to dobra obsada, bo zbiornik jest za mąły, ale dowiedziałam się po fakcie... A sprzedawca zapewniał, ze wszystko ok.
Napisałam "zostały mi", bo się trochę pozjadało. Szklista ponoć je padline, wiec rybki które zdechnął, to od razu zjada. No ale ona chyba na nie nie poluje. Słyszałam, że amano jest bardziej agresywna. Od pewnego czasu giną mi rybki. Najpierw otoski, potem ramirezka, brzanka rózowa, neonka (prechistoryczna już była :( żyła kilka lat, przeżyła całe swoje dawne stadko)... Nie wiem co się dzieje, bo nic się nie zmieniło. Karmię rybki, kryjówki mają, tylko obsada źle dobrana..
No i planuję sobie nową obsadę. Oczywiscie tych rybek nie spuszczę w toalecie ani nie uśmiercę z tego powodu. Będe o nie dbała jak najlepiej potrafię póki nie skończą swojego żywota.
Zastanawiam się co by się ze sobą zgadzało. Boję się mieć krewetki z otoskami, ale zarówno pierwsze jak i drugie mi się podobają. Tzn otoski bo czyszczą skutecznie glony, a krewetki są po prostu urocze. Boję sie też eksperymentować z rybkami, zeby znowu się nie okazało, ze krewetka upoluje...A krewetka dość duża jest-np w porównaniu do amano. U mnie ma z 5 cm długości-tułów.
Poradzicie coś?
Jestem otwarta na wszelkie propozycje :)

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Re: 45 l - mały problem

Post autor: Ebi » 2007-08-27, 07:28

1. Oddaj komuś kosiarkę. Jest to ryba stadna (5sztuk) która musi mieć akwa ponad 100l.
2. Dokup 6 brzanek różowych żeby było stado.
3. Oddaj tą wysmukłą.
4. Kup 3 otoski.
5. Dokup jedną ramirezke.

Będzie:
8x Brzanka Różowa
5x Otosek
2x P. Ramirezka

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 45 l - mały problem

Post autor: dzidek1983 » 2007-08-27, 08:13

ja bym sobie darowal ramirezy z propozycji Ebiego

Ebi
Akwarysta
Posty: 649
Rejestracja: 2007-02-20, 20:58
Pojemność akwarium: 54
Imię: Kuba
Nazwisko: Dziok
Lokalizacja: Cieszyna
Kontakt:

Re: 45 l - mały problem

Post autor: Ebi » 2007-08-27, 08:17

To zamiast ramirez małe stadko kirysków.

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 45 l - mały problem

Post autor: dzidek1983 » 2007-08-27, 08:36

Ebi to jest 45l

a po odjeciu zwiru i kryjowek bedzie ponizej 40l czystej wody do plywania...

ja u siebie nie mam tyle rybek a mam wieksze akwa...

Blue
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 2007-01-15, 21:47
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Opole

Re: 45 l - mały problem

Post autor: Blue » 2007-08-27, 13:07

a 8 brzanek różowych to nie jest za dużo? No i co z tą moją krwewetką? Może jedzenie, które podaje przestało jej odpowiadać, że czasem sobie upoluje na rybki.

PS: A jakby coś zamiast brzanek różowych. Wiem, ze może być stadko neonek lub razbór lub harem bojownika/ramirez/p. żółtych. A coś innego? Takiego mniej popularnego?
Jak na razie, to podoba mi się najbardziej pomysł z tymi brzankami :)

[ Dodano: 2008-02-25, 16:57 ]
Odświeżam, bo obsada inna i kolejne pytania :)

Mam:
- 9 neonek
- 1 krewetkę amano
- 2 otoski
- 1 bojownik

Chciałabym dokupić do tego jakąś rybkę/rybki bardziej ruchliwe. Bojownik upatrzył sobie jeden kąt i pływa tak, ze go prawie nie widać. Neonki generalnie "siedzą" nisko, a nie na środku. Jaką rybkę/rybki mogę dodać do tej obsady?
Zastanawiam się nad jeszcze 2 krewetkami. Jakie najlepsze? Tak, żeby z amano żyła w zgodzie i żeby nie szarpała bojownika. Miałam kiedyś szklistą i była super :mrgreen: Jednak ona urosła do dobrych kilku cm (nawet byłaby chyba większa od bojownika :D) i mimo podawania żywego pokarmu goniła za rybami.
Amano jest już u mnie dość długo i nie rośnie bardzo szybko, wiec jest git. Jednak to nei to samo co szklista, która latała po całym akwarium. Amano się chowa :(

W sklepach nie mam co pytać, bo mi chcieli welonki wcisnąć i kraba :D

ODPOWIEDZ