które ślimaki są lepsze??

Inne zwierzęta wodne.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
dzidek1983
Obłąkany forumowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 2007-08-07, 09:12
Pojemność akwarium: 54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

które ślimaki są lepsze??

Post autor: dzidek1983 » 2007-08-14, 10:14

ampularie czy świderki???

prosze o konstruktywne wypowiedzi a nie własne upodobania :)

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: które ślimaki są lepsze??

Post autor: Morter » 2007-08-14, 10:27

dzidek1983 pisze:prosze o konstruktywne wypowiedzi a nie własne upodobania :)
w takim razie, ciężko powiedzieć... Bo to tak jakbyś chciał od nas żebyśmy udowodnili wyższość świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy bez własnych upodobań.
Oba ślimak robią trochę co innego. Jedne bardziej czyszczą drugie przekopują. Odpowiedz sobie na czym Tobie bardziej zależy, które Ci się bardziej podobają i tyle :)

ale może ktoś udowodni, które są lepsze :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

Awatar użytkownika
Doma
Przyjaciel forum
Posty: 797
Rejestracja: 2007-02-13, 19:43
Pojemność akwarium: 112
Imię: Dominika
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: które ślimaki są lepsze??

Post autor: Doma » 2007-08-14, 11:22

Napiszę co się da. Jeśli trochę nie spełnię twoich oczekiwań to sorry.

Ampularie mają taki problem że zjadają gloy i liście. Więc jeśli masz rośliny o miękkich liściach to niebardzo te ślimaki się nadają. MOżna je dokarmiać sałatą ale u mnie niewiele to dało. Ale jest je łatwo rozmnożyć ( mi się udało ). ;-)

Świderki przekopują podłoże, a nie zjadają glony. Są wg. mnie bardziej porzyteczne niż ampularie, mniej musisz odmulać i nie boisz się że będziesz miał sytuację beztlenową w podłożu. Zresztą świderków jest więcej kolorów niż ampulari, ale ślimaki te dorastają do mniejszych rozmiarów niż wyżej wymienione.
Pozdrawiam Dominika ;-)
Odważni walczą - sprytni uciekaja. David Belle

Awatar użytkownika
Vinnitshekh
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 2007-06-06, 14:07
Pojemność akwarium: 140
Lokalizacja: Polska

Re: które ślimaki są lepsze??

Post autor: Vinnitshekh » 2007-08-27, 14:12

Ampularia zjada glony oraz jest ogolnym czyscicielem dna. Nie zjada roslin, jesli jest odpowiednia ilosc innego pokarmu. Interesuje sie nimi tylko wtedy kiedy jest glodna - czemu mozna latwo zaradzic podajac wlasnie salate albo tabletki roslinne dla zbrojnikow.
W tepieniu glonow ampularia ma raczej srednie zdolnosci. Lepiej od niej czynia to neritie.

Swiderki przekopuja dno i zjadaja derytus. Nie jedza wogle glonow. Sa dobre wylacznie do czyszczenia dna.

W moim akwa mam wiec zarowno ampularie jak i swiderki oraz neritie. Ampularia czysci dno z wierzchu, swiderki przekopuja je i czyszcza wewnatrz a neritie zjadaja glony. To bardzo dobre polaczenie. Dlaczego wiec nie zaczac chodowac i ampularii i swiderkow? ;)
Art is the expresion of a dream. And dreams, my friend, are what we are as heart...

Vinnitshekh - Slimak Chaosu

ODPOWIEDZ