czy moge mieć...

Nie wiesz jakie rybki wpuścić np. do 50l akwarium? W tym dziale możesz uzyskać porady jaka obsada była by najlepsza.

Moderator: ModTeam

adek
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 2007-01-13, 20:22
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

czy moge mieć...

Post autor: adek » 2007-01-14, 16:07

czy moge mieć krewetki w akwarjum 35l.a ryby mam takie

3-żałobniczki

2-guraminy

4-razbory

3-glonojady

1-plekostomus

2-ślimaki

Awatar użytkownika
noras
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2006-12-10, 15:40
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: czy moge mieć...

Post autor: noras » 2007-01-14, 22:27

to zalezy jakie gatunek krewetki...jesli jakies karlowate malutkie to tak ..do 35 lit mozesz wpuscic kilka karlowatych np. 3-4 ...jelsi krewetke filtrujaca to ona dorasta do 6-7 cm i ta bym Ci polecal ...rybek w nocy nie zaatakuje ( bo nawet nie ma czym) ma ciekawe zachowania..np. wchodzi na lisc lub jakis korzen wystawia swoje wachlarze ktorymi zbiera pokarm z wody i do tego filtruje Ci wode...sam mam taka i jestem z niej zadowolony... nie przestrasz sie gdy zrzuci swoja skorupke, robia tak bo tak im karze natura..skorupka pozniej odrosnie ale wanze przy tym jest zeby nie trzymac krewetki filtrujacej np z pyszcakami lub innymi agresyw. gatunkami ryb bo moga ja uszkodzic wlasnie wtedy gdy zrzuci ona swoj plaszczyk i jest bezbronna. Krewetki filtrujace do 35 litrowego akwa ja bym dal nie wiecej niz dwie. pozdrawiam (jesli sie mysle to niech moderatorzy mnie sprostuja)

[ Dodano: 2007-01-14, 21:34 ]
aa no i jesczze ta krewetka filtrujaca jest berzowo-brazowo biala. Ale sa jescze krewetki Red Cherry ..sa male ok 3 cm ale bardzo ladne bo cale czerwone...a malym akwa beda ladnie wygladac, ja mam 80 litrow i czarne dno...wiec by zniknely chyba ze bym ich kupil tuzin ;] . Mozna je zobaczyc na allegro wpisujac krewetka Red Cherry. pozdr

kapsli711
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2007-01-26, 18:24
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: czy moge mieć...

Post autor: kapsli711 » 2007-01-26, 23:11

Ja bym ci odradzał krewetek nie nadają sie do wielogatunkowego akwarium.

ODPOWIEDZ