Problem z moim pierwszym akwarium!! POMOCY!!!!!

Dzial poświęcony ogólnie akwariom slodkowodnym.

Moderator: ModTeam

Kredzioslawa
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 2007-01-10, 17:34
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Lniano k. Bydgoszczy
Kontakt:

Problem z moim pierwszym akwarium!! POMOCY!!!!!

Post autor: Kredzioslawa » 2007-01-10, 17:37

Witajcie wlasnie zakupilam swoje pierwsze w zyciu akwarium!!!!

Wczoraj zakupila zwir i roslinki a do roslinek zakupilam taki specjalny podklad z odzywka no i pieknie zwir wyplukalam i dodalam pod roslinki tej nieszczesnej odzywki i gdy nalalam wody to stala sie ona wrecz czarna i plywaja w niej same "syfy" wlaczylam filtr na jakies 2 godzinki ale tak patrze to nie uporal on sie z tym tak od razu stad moje pytanie jak dlugo trzeba czekac by mi fadnie ta wode przefiltrowal?? Dodam ze mam filt Unifilter 500 z napowietrzaczem, prosze o odpowiedz. Mam nadzieje ze nie bede musiala zmianiac znowu wody bo akwarium ma 112 litrow.

Podklad jaki kupilam to SERA FLOREDEPOT filtr powoli juz zwalcza te syfy ale jest inny problem woda strasznie śmierdzi od tego gó... sama botwa albo nie wiem co!! Teraz nie wiem czy mam zmieniac wode czy wypierdzielic zwir czy co mam zrobic bo watpie ze rybki zniosa ten smrod!!!

Marian
Stały bywalec
Posty: 331
Rejestracja: 2006-11-27, 19:31
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Bialystok

Re: Problem z moim pierwszym akwarium!! POMOCY!!!!!

Post autor: Marian » 2007-01-10, 18:08

Witaj :!:

PO 1. Po przepłukaniu żwiru powinnaś go włożyć do akwarium, wlać wodę, podłączyć filtr + grzałkę i poczekać kilka dni aż woda się przefiltruje, nagrzeje i odchloruje. Myślę że po odstaniu takiego akwarium około tygodnia możesz dopiero zasadzić roślinki.

PO 2. Po zasadzeniu roślinek akwarium musi dalej dojrzewac, rośliny się ukrzeniają itp ... ryby powinnaś wpuścić dopiero po kilku tygodniach, najlepiej 2-3.

NIE ROBI SIę TAK żE PO ZALANIU ZBIORNIKA WSADZA SIę ROśLINY LUB WPUSZCZA RYBY :!: Poczytaj artykuły dla początkujących :!:

Zajrzyj TUTAJ koniecznie.

Pozdrawiam
Obrazek

kapsli711
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 2007-01-26, 18:24
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z moim pierwszym akwarium!! POMOCY!!!!!

Post autor: kapsli711 » 2007-01-26, 23:00

Ile twój filtr przefiltruje litrów wody na godzine.

[ Dodano: 2007-01-26, 22:03 ]
Myślę że powinnaś zmienić część wody i dużo ją filtrować często czyścić filtr.

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Problem z moim pierwszym akwarium!! POMOCY!!!!!

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-27, 03:26

unifilter 500 robi 500l/h ale wiadomo ze nie da się tego załawić tak szybko. Zanim woda sie wyklaruje i wszystko osiądzie albo zostanie wessane do filtra trza poczekać. Nie martw się zostaw filtr na noc i idź spać;-) na drugi dzień powinno być ok. A filtry powinny pracować 24h na dobe.

Jeśli jest to podkład to daje się go na dno i następnie zasypuje warstwą żwiru.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

ODPOWIEDZ