Jaki filtr??

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Piwosz
Rekin forum
Posty: 1896
Rejestracja: 2007-01-19, 14:49
Pojemność akwarium: 216
Imię: Konrad
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Jaki filtr??

Post autor: Piwosz » 2007-01-28, 22:24

Jaki filtr kaskadowy mam wybrać do akwarium 63L??Może filtr Aquael FZN-1 lub HAGEN AQUA CLEAR 30 który z nich jest lepszy i trwalszy?? A może macie pomysły na inne filtry kaskadowe??

Pozdro :!: Czekam na wasze propozycje ;-)

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Jaki filtr??

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-29, 00:06

aquael jest tańszy o 20 zł ale aquaclear jest bardzo trwały uzywałem go w 30 l akwarium przez 3 lata potem lezał rok nieuzywany odpaliłem go dzisiaj jak przeczytałem ten temat i nadal działa ;-) tylko ze aquael to nowsza konstukcja, wydaje mi sie ze aquael bedzie lepszym wyborem.

W tej chwili ja bym brał aquael.
1. nowsza konstrukcja
2. niższa cena a bardzopodobne parametry obu okstrukcji
3. wspieramy polski przemysł ;-)
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

Doniu
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 2007-01-19, 21:08
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki filtr??

Post autor: Doniu » 2007-01-29, 00:34

a czy filtr kaskadowy zmieści do takiego akwa z pokrywą (też mam 63) ??
mam na oku filtr wewnętrzny FS-BIO 100 firmy Aquael do którego ponoć można wpakować jeszcze grzałke, lecz podobno filtr kaskadowy jest bardziej wydajny.

p.s. ja chce 112 litrów :(

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: Jaki filtr??

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-29, 01:03

mi się kaskada nie mieściła do 30 i wyciołem otwór w pokrywie na kształt filtra.

http://www.allegro.pl/item158558847_fil ... szawa.html

Można włożyć grzałkę ale nie każdą mysle ze można dopasować jakąś grzałkę nie koniecznie dedykowaną do filtra. np. fluval tronic to małe grzałki i nadodatek niezawodne.
Ten filterek jest podobny do filtrów juvel ale wydajność ma mniejszą do kaskady i jest wewnątrz akwa co zajmuje troszke miejsca. Wybór należy do ciebie. Kasakda - więcej miejsca w akwa i większa wydajność od tego wewnętrznego. Tyle ze wystaje poza akwa i to moze przeszkadzać.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

ODPOWIEDZ