przygotowanie wody do nowego akwarium

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: przygotowanie wody do nowego akwarium

Post autor: maol » 2007-07-19, 15:48

Włącz filtr i grzałkę od razu, przy pierwszym zalaniu akwarium wodą. Wtedy będzie dobrze. Po tygodniu zasadź rośliny. Po następnych 2 wpuść 30% obsady rybek - i co tydzień po 30%, aż do pełnej obsady, Wtedy będzie naprawdę OK. Aqua Safe jest oczywiście w porządku, ale nie będzie konieczny do momentu wprowadzenia ryb i dalszych podmian wody. Za to polecam zasadzanie w akwarium bakterii poprzez używanie biostarterów typu Nitrivec Sery.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Mata_Hari
Stały bywalec
Posty: 203
Rejestracja: 2007-09-08, 20:42
Pojemność akwarium: 52
Imię: Joanna
Lokalizacja: POLSKA - Łódź
Kontakt:

Re: przygotowanie wody do nowego akwarium

Post autor: Mata_Hari » 2007-09-14, 22:57

maol - szukam Twojego posta o dawkowaniu Nitriveca i nie mogę znaleźć, a właśnie zalewam akwa. Pomożesz? Jak to było z tym dawkowaniem? W tej chwili wlałam pierwszą porcję, którą zalecają. Potem mam się dalej stosować do instrukcji? Tam jest napisane że przez 10 dni mam dodawać te porcje Nitriveca. Aż tak długo? Czy Ty nie pisałeś, że dodawać co 2-3 dni, razem z wprowadzaniem ryb? Nie pamiętam.

Teraz przy pierwszym wlaniu wody mam już chyba zalać całe akwarium, bo przecież muszę filtr włączyć. Mam rację?

Awatar użytkownika
Teqila
Zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 2007-09-06, 15:35
Pojemność akwarium: 100
Imię: Agnieszka
Lokalizacja: Głogów/Poznań

Re: przygotowanie wody do nowego akwarium

Post autor: Teqila » 2007-09-14, 23:06

Post który napisał maol
Procedura biostartera jest prosta:

- biostarter, 2-3 dni czekamy
- wpuszczamy 1/3 ryb +biostarter, 2-3dni czekamy
- wpuszczamy 1/3 ryb +biostarter, 2-3dni czekamy
- wpuszczamy 1/3 ryb +biostarter, 2-3 dni czekamy
- i już sam biostarter.
Jeżeli można wpuszczać ryby mniejszymi partiami (czyli w większej ilości takich kroków), to tylko lepiej.

Akwarium mamy uruchomione ekspresowo. Nie polecam, lepiej dać zbiornikowi normalnie dojrzeć, ale jak jest taka konieczność, to tak wygląda procedura. Biostarter za każdym razem w ilości wg pojemności zbiornika.
A i odrazu zalej całe akwarium

Mata_Hari
Stały bywalec
Posty: 203
Rejestracja: 2007-09-08, 20:42
Pojemność akwarium: 52
Imię: Joanna
Lokalizacja: POLSKA - Łódź
Kontakt:

Re: przygotowanie wody do nowego akwarium

Post autor: Mata_Hari » 2007-09-14, 23:15

Bardzo, bardzo, bardzo Ci dziękuję. Lecę dalej zalewać ;-)

[ Dodano: 2007-09-14, 23:25 ]
Filtr ma chodzić 24h, a co z oświetleniem? Czy w fazie dojrzewania zbiornika, oświetlenie też ma się świecić całą dobę, czy wystarczy te 12 godz.?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
WOJTEK
Akwarysta
Posty: 514
Rejestracja: 2007-02-05, 23:38
Pojemność akwarium: 0
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: przygotowanie wody do nowego akwarium

Post autor: WOJTEK » 2007-09-14, 23:49

oświetlenie powinno się świecić normalnie czyli 10-12godz dziennie, jesli by pojawiły się jakieś glonki to zmniejsz czas do 8godz. W całym tym włączaniu i wyłączaniu sprawdza się programator czasowy, nawet taki mechaniczny ;-) Ustawiasz ile ma byś włączony i wszystko chodzi :-D
Pozdro

ODPOWIEDZ