OSTRA BOJÓWA...

Wszystko na temat ryb słodkowodnych.

Moderator: ModTeam

shakira
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2006-12-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Polska

OSTRA BOJÓWA...

Post autor: shakira » 2007-01-15, 14:37

Mam pytanie i problem: posiadam bardzo agresywną bojowniczkę,zabiła juz 5-u swoich towarzyszy( :cry: ), więc przeniosłam ją do...słoika :-( ,a do kuli kupiłam nowe rybki.Trzymam ją od tej pory w słoiku,żeby nie zabijała juz moich innych rybek...
OK..-czy ona może już siedzieć tak w tym słoiku (słoik nie jest mały napewno 5razy większy od kubeczków w których sprzedaje się samce bojowników).... S :cry: zkoda mi jej trochę momo wszystko..... :cry:

SzYmOn_8
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 2006-12-01, 22:25
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: tarnów
Kontakt:

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: SzYmOn_8 » 2007-01-17, 17:49

nic sie jej nie stanie mozesz ją tam trzymac . albo sprzedaj ją komus albo do zoologii moze kupią

Awatar użytkownika
noras
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 2006-12-10, 15:40
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: noras » 2007-01-18, 11:10

Hmmm .. no nie sadze zeby nic sie jej nei stalo. Pomyslcie ze "bojownik" to tez jest ryba..(to ze nic nie porzebuje do zycia i moze zyc w kieliszku to jakis beznadziejny SKLEPIKARSKI MIT / HEREZJA. Ryba ta potrzebuje jakies grzalki i filtra przedewszystkim..to ze jest ryba labirybtowo i nie musi miec natelenienia to nie znaczy ze moze byc od razu trzymana w sloiku :| . Pomyslcie jakby was ktos zamknal w pokoiku 3metry na 3 metry i dal tylko wiadro do zalatwiania sie bez mozliwosci splukania tego co narobicie przez jakis czas... A przeciez nie mozna rybie co tydzien wlewac kranowy czystej. Rybka nie zdecheni ale sie meczy ...mysle ze to nie podlega dyskusji. Proponuje Ci najlepiej kupic kolejna kule (a lepiej male akwarium...najmniejsze jakie tylko znajdzesz) ale zebys mogla podlaczyc tamjakis filtr...wsadzic roslinki bo bojowniki bardzo to lubia...ale nie trzymaj tej rybki w sloiku (no chyba ze ten sloik ma pojemnosc 20 litrow i ma filtr) lub porpostu daj ja komus kto jej zapewni dobre warunki. Bojownik to rybka i musi tez czasem poplywac..tak jak czlowiek nie siedzi ciagle w fotelu i robi pod siebie tylko chodzi, rusza sie. Pozdrawiam

shakira
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 2006-12-29, 14:23
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Polska

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: shakira » 2007-01-26, 21:48

dzięki za wszystkie rady i uwagi!!! :->

Awatar użytkownika
matix
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 2006-12-02, 11:30
Pojemność akwarium: 72
Imię: Mateusz
Nazwisko: Konieczny
Lokalizacja: Chełmno

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: matix » 2007-01-26, 23:33

noras ma rację potrzebne są dla bojownika kryjówki roślinki a także filtracja, pomyśl nad tym co on napisał ;-) a będzie spoko :-D pozdro;matix

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: Potamotrygon » 2007-01-27, 03:37

No a ryby labiryntowe oddychają powietrzem atmosferycznym które powinno być zblizone temperaturowo do wody w której żyją. W naturze zyją w wodach bardzo brudnych znaczy się mulistych - pola ryzowe. wiec nie potrzebują ogromych zbiorników ale fakt faktem że filtracja i stała temperatura wody muszą być. Oddaj ją do sklepu nawet za symboliczną paczke karmy ;-)
Ostatnio zmieniony 2007-01-27, 14:54 przez Potamotrygon, łącznie zmieniany 1 raz.
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

Awatar użytkownika
Qba-rzeszów
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 2007-01-27, 00:55
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: Qba-rzeszów » 2007-01-27, 18:53

wszstko ok ale kuli bym ci nie polecał - nikt ne lubi się kręcić w kółko - są malutkie akwaria z wyposażeniem wsam raz dla bojownika . Pozdrawiam
Qba

Awatar użytkownika
martyna
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 2006-11-20, 21:48
Pojemność akwarium: 60
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: martyna » 2007-01-31, 16:31

Qba-rzeszów pisze:są malutkie akwaria z wyposażeniem wsam raz dla bojownika . Pozdrawiam

Są, ale gdy widziałam w sklepie takie akwa wyglądało na 5l i było małe... To katorga dla bojownika :!: :!: :!: :!: :!: :!: :evil: :-( :-/ :-? :-| :-x :cry:
Pozdrawiam,
Martyna

Awatar użytkownika
cops
Akwarysta
Posty: 434
Rejestracja: 2007-01-02, 17:27
Pojemność akwarium: 112
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSTRA BOJÓWA...

Post autor: cops » 2007-01-31, 17:53

brawo nareszcie ludzie zaczynają rozumieć że w tych niby akwa ryb nijak się nie da trzymać ;-)
Nikt nie jest nieomylny

ODPOWIEDZ