skromne lecz ciekawe info dla ciekawskich

Dział poświęcony ogólnie akwarystyce morskiej.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Potamotrygon
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: 2007-01-24, 21:22
Pojemność akwarium: 240
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gorzów

skromne lecz ciekawe info dla ciekawskich

Post autor: Potamotrygon » 2007-09-28, 23:17

Obrazek system berliński jak sie nie myle ale lekko zmodyfikowany bo reaktor wapienny jest w jednym obiegu a nie osobno jak w systemie berlińskim. Ale już sam sie zagubłem dawno sie morszczyzną nie interesowałem ;D

Aby organizmy żyjące w akwariach mogły cieszyć oczy zwiedzających muszą mieć zapewnione warunki jak najbardziej zbliżone do panujących w ich naturalnym środowisku. Osiąga się to stosując różnorodne rozwiązania techniczne. Akwaria słodkowodne oraz mniejsze akwaria morskie posiadają obiegi autonomiczne wyposażone w odpowiedni osprzęt akwarystyczny. W przypadku zbiorników słodkowodnych osprzęt ten jest stosunkowo prosty - filtry, grzałki itp. Akwaria morskie zaś wymagają stosowania bardzo skomplikowanych urządzeń, które oczyszczają wodę z wszelkich zanieczyszczeń i stabilizują jej parametry poprzez dostarczanie niezbędnych składników.

przy okazji polecam tę stronę!!
Pterophyllum scalare, Platydoras costatus, Ancistrus dolichopterus, Glyptoperichthys gibbiceps

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: skromne lecz ciekawe info dla ciekawskich

Post autor: maol » 2007-09-29, 10:55

Niekoniecznie skomplikowanych, ale też nie tanich.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ