Który FILTR ZEW. WYBRAĆ ?? POMOCY

Moderator: ModTeam

112litrów
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 2007-07-05, 01:35
Pojemność akwarium: 112
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Który FILTR ZEW. WYBRAĆ ?? POMOCY

Post autor: 112litrów » 2007-08-28, 21:06

Zastanawiam się nad FLUVAL-em 305 (Wydajność: 1000 l/h)

albo nad

TETRA TECEX 1200 (Przepływ wody 1200 l/h)

Niby Tetra tec ma większy przepływ wody ale jest tańszy dlaczego ?powiedzcie mi o co tu chodzi ? Czy Fluval jest lepszy czy poprostu płaci się tylko za firme ?
Dzięki za szybką odpowiedź :) pozdrawiam

P.S Filtr jest przeznaczony do drugiego akwarium o pojemnosci 240Litrów ;] - zapomnialem dodać ;]
Ostatnio zmieniony 2007-08-29, 14:42 przez 112litrów, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Który FILTR ZEW. WYBRAĆ ?? POMOCY

Post autor: maol » 2007-08-29, 11:25

Wg mnie, te filtry są trochę za duże do Twojego akwarium. Będziesz w nich musiał dławić przepływ - proponuję zastanowić się mimo wszystko nad mniejszym modelem. Fluwal to marka sama w sobie i płaci sie za trwałość i jakość, a nie dodatek do pokarmów jak Tetra - ja bym sie nie zastanawiał i brał Fluwala ( co zresztą nie oznacza że Tetra jest zła - po prostu do Fluwala mam wieloletnie przyzwyczajenie).
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Tom_Scavo

Re: Który FILTR ZEW. WYBRAĆ ?? POMOCY

Post autor: Tom_Scavo » 2007-10-03, 00:47

Na rynku jest kilka dobrych firm: Fluval, Tetra, JBL i oczywiście Eheim. Ostatnio też miałem problem z wyborem, przeszukiwałem fora. Jedni polecają Tetre, drudzy Fluvala, inni uważają, że Eheimy są najlepsze. Jak akurat mam przy takim samym litrażu Tetrę 700 i jestem z niej bardzo zadowolony. W sumie której firmy filtra byś nie wybrał będziesz raczej zadowolony, jeśli oczywiście nie trafisz na felerny model ;-) .

ODPOWIEDZ