pytanie - brak karmienia 2 dni

Moderator: ModTeam

amizuu
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-05, 07:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: kornelia
Lokalizacja: wieruszów

pytanie - brak karmienia 2 dni

Post autor: amizuu » 2007-10-05, 09:16

Jestem studentka i chciała bym założyć małe akwarium. Jednakże co dwa tygodnie wyjeżdżam do domu i wtedy rybki zostały by bez pokarmu piątek wieczorem sobotę i niedziele do wieczora... Czy w tym przypadku jest w ogole sens zakładać akwarium czy to nie ma sensu? ... bo nie chciała bym krzywdzić tych zwierzątek...
Ostatnio zmieniony 2007-10-05, 13:23 przez amizuu, łącznie zmieniany 1 raz.

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie - brak karmienia 2 dni

Post autor: croc » 2007-10-05, 10:39

25-50l wody i bojownik. 3 dni bez żarcia mu nie zaszkodzi, a nawet pomoże - będzie żwawszy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morter
Rekin forum
Posty: 2275
Rejestracja: 2007-06-27, 22:53
Pojemność akwarium: 80
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rciąż/Wawa
Kontakt:

Re: pytanie - brak karmienia 2 dni

Post autor: Morter » 2007-10-05, 13:22

małe akwarium - jak małe??
istnieje coś takiego jak karmnik elektroniczny, on może podawać pokarm nawet przez tydzień, wtedy niema problemu, choć rozumiem, że będąc studentką może być ciężko na znalezienie 50pln na karmik może być problemem ;) ale przy większym akwa to byłby najlepszy pomysł :)

napisz najlepiej jakie chcesz akwarium i co chcesz tam trzymać


PS. Zmieniam temat na czytelny :)
Życie ma cierpki smak, ale ja lubię wytrawne drinki...

strona mojego szwagra fotografa - serdecznie zapraszam - www.kirczuk.pl

amizuu
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2007-10-05, 07:34
Pojemność akwarium: 0
Imię: kornelia
Lokalizacja: wieruszów

Re: pytanie - brak karmienia 2 dni

Post autor: amizuu » 2007-10-05, 14:59

Akwarium chciała bym tak 50x30x30 poj. 45l chyba nie większe. Jeśli chodzi o rybki to jeszcze sama nie wiem:

- może same neonki
- podoba mi sie molinezja
- bojowniki tez są sliczne (ale one chyba nie mogą byc z innymi rybkami tak?)
- mieczyk
- skalary

Ja jeszcze nic nie wiem o rybkach i dlatego przed kupnem weszłam na forum żeby poczytać i sie zastanowić jak to ma wszystko wygladac...

Ten karmik to bym kupiła ale jak widzę to musiała bym trochę na niego zbierać ;-)

Mogła bym przecież urządzić akwarium kupić rybki i pogłodzic je tam 2 razy to minąłby akurat miesiąc i mogła bym kopić ten karmik... ale może lepiej poczekać i wszystko razem kupić

Chciała bym aby rybki było niekłopotliwe czyli powiedzmy z nie wygorowanymi wymaganiami... bo przeciez będę dopiero początkujaca

Mam jeszcze pytanie czy pokrywa do akwarium jest niezbędna?

croc
Zakręcony forumowicz
Posty: 1545
Rejestracja: 2007-06-26, 10:56
Pojemność akwarium: 25
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie - brak karmienia 2 dni

Post autor: croc » 2007-10-05, 17:04

ponawiam hasło: bojownik na początek i nic więcej. Cokolwiekinnego kupisz będziesz musiała troche popracować. A bojownik w 45l nie nabrudzi, to i wodę można rzadziej niż raz na tydzień podmieniać. Dwa dni postu też nic mu nie zaszkodzą. Z czasem możesz coś dołożyć.

Bojownik może mieszkac z wieloma innymi rybkami.

Skalary raczej sobie daruj. Trochę duże rosnął, a jak złożął ikrę, to pogonią inne ryby z akwarium (na brzeg).

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: pytanie - brak karmienia 2 dni

Post autor: maol » 2007-10-05, 19:01

2 dni przerwy w karmieniu rybom w żaden sposób nie szkodzi. A wręzz zaleca się co jakiś czas taką głodówkę. Więcej - rybom w dobrze zadbanym akwarium nawet 2 tygodnie bez jedzenia krzywdy nie zrobią....

Pytania o obsadę, pokrywy itp. proponuję zadać osobno, w nowych wątkach. Będzie łatwiej Tobie znaleźć, a nam odpowiedzieć. W związku z czym temat zamykam.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

Zablokowany