Kilka pytań - zbiornik 54l, problemy i obsada

Moderator: ModTeam

ormo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2007-10-05, 21:29
Pojemność akwarium: 0
Imię: dominik
Lokalizacja: głowno

Kilka pytań - zbiornik 54l, problemy i obsada

Post autor: ormo » 2007-10-05, 21:59

Witam mam kilka pytań

1.Posiadam akwarium 54 litry z obudową oraz oświetleniem philipsa 15 wat oraz gdy zachodzi potrzeba wymieniam ją na niebieskie światło uv które podobno zabija glony
2.Mam 4 zebry 4 neonki 2 danio 4 gupiki oraz 2 ramirezy ale chce się pozbyć danio i gupików i mieć jeden gatunek ryb mianowicie pielęgnice
Czy jeden gatunek ryb to dobry pomysł czy zostać przy tym zestawieniu oraz czy posiadam dobre oświetlenie
Czy spirulina jest dobrą karmą dla tych ryb ostatnio kupiłem Karmę na kolor rybek Tetrarubin i ryby fajnie po tej karmie się barwią co jaki czas czyścić wodę w akwie


maol:

Zmieniam tytuł wątku i przenoszę we właściwsze miejsce.
Ostatnio zmieniony 2007-10-05, 22:31 przez ormo, łącznie zmieniany 1 raz.

Greg_Sanders

Re: Kilka pytań - zbiornik 54l, problemy i obsada

Post autor: Greg_Sanders » 2007-10-05, 22:22

Ad1) 15W zdecydowanie za mało na 54litrowe akwarium(masz jedynie 0,27W/l). Rozsądne minimum 0.5W/l.
Ad2) Jeśli masz tam 4 pielęgnice zebry to jest to straszna głupota, nie wiem czy wiesz ale ta ryba dorasta do 15cm!, ponadto jest strasznie agresywna i nietowarzyska!, jak podrośnie będzie atakować neony etc (jeśli już nie jest). Co do pozostałych ryb głupiki, neony, danio to ryby stadne, nie trzyma sie ich więc po 2-3 sztuki.
A więc musisz dołożyć dodatkową świetlówkę. Najważniejsza jest jednak zmiana obsady! Zebry OUT! Radziłbym usunąć też głupiki oraz danio i zrobić jeden biotop - SA. Najelepiej zostać przy jednej parce Ramirez i dołożyć neonków. Można też zamienić je np na drobnoustki, wtedy dochowasz się potomstwa, przy neonach może być problem one pożerają ikrę.
Ostatnio zmieniony 2007-10-05, 22:27 przez Greg_Sanders, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maol
Moderator
Posty: 7898
Rejestracja: 2007-05-25, 14:18
Pojemność akwarium: 200
Imię: Marcin
Nazwisko: Olszewski
Lokalizacja: Łódź

Re: Kilka pytan

Post autor: maol » 2007-10-05, 22:27

ormo pisze: 1.Posiadam akwarium 54 litry z obudową oraz oświetleniem philipsa 15 wat oraz gdy zachodzi potrzeba wymieniam ją na niebieskie światło uv które podobno zabija glony
Nigdy nie wolno tak robić!!! Zabijasz ryby i swoje oczy,a być może hodujesz raka skóry. A w ogóle, 15W to o połowę za mało w 54 l. Dołóż drugą świetlówkę akwarystyczną.
ormo pisze: 2.Mam 4 zebry 4 neonki 2 danio 4 gupiki oraz 2 ramirezy ale chce się pozbyć danio i gupików i mieć jeden gatunek ryb mianowicie pielęgnice
To za małe akwarium na pielęgnice, oddaj te zebry jak najszybciej. Jedna para pielęgniczek ramireza (i tylko one, bez niczego więcej) to maksimum.
ormo pisze: Czy jeden gatunek ryb to dobry pomysł czy zostać przy tym zestawieniu oraz czy posiadam dobre oświetlenie
Jeden gatunek w zbiorniku to dobry pomysł - ułatwia dbanie o właściwe parametry wody. Co do oświetlenia - patrz wyżej
ormo pisze: Czy spirulina jest dobrą karmą dla tych ryb
Tak.
ormo pisze: co jaki czas czyścić wodę w akwie
Podmieniaj 20% czyli ok. 10l raz w tygodniu, regularnie. Nigdy nie zmieniaj całej wody, a większe ilości niż przy podmianie tylko w naprawdę uzasadnionych przypadkach.
Glonojady maja specyficzna skórę którą jak pyszczak liźnie to poprostu mi sie w gębie robi źle.

Złote ciacha come back :)

ODPOWIEDZ