glony
Moderator: ModTeam
-
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 2007-10-15, 17:56
- Pojemność akwarium: 0
- Imię: daniel
- Lokalizacja: kevelaer niemcy
glony
mam w akwarium gipsowy zamek ipare innych ozdob i mam problem bo obrastaja mi one w takie wloskowate narosla . Jak mam to zwalczyc ? Pomozcie poczatkujacemu akwaryscie!
- lolek
- Zakręcony forumowicz
- Posty: 1320
- Rejestracja: 2007-09-02, 20:12
- Pojemność akwarium: 126
- Imię: Karol
- Lokalizacja: WGM
- Kontakt:
Re: glony
Krasnorosty, poczytaj na forum jest pare tematów z nimi związanych.
Poświęć 2 minuty na poszukiwania odpowiedzi w istniejących tematach, po dwóch minutach załóż nowy temat
-
- Przyjaciel forum
- Posty: 978
- Rejestracja: 2007-02-19, 13:47
- Pojemność akwarium: 0
- Imię: Grzegorz
- Lokalizacja: Phoenix, AZ
Re: glony
Wyjmij dekoracje obrosniete glonem i zanurz je w roztworze wybielacza chlorowego w proporcji 1:10. Po dezynfecji dobrze wyplucz wszystkie dekoracje pod biezaca woda tak aby dokladnie z nich zmyc wybielacz. Po umieszczeniu dekoracji w akwarium podmien wode a nastepnie skroc okres naswietlania akwarium do 8-10 godzin dziennie (nie wiecej!). Najlepiej kupic sobie wylacznik zegarowy ktory bedzie dozowal swiatlo za Ciebie.
-
- Forumowicz
- Posty: 51
- Rejestracja: 2007-10-16, 09:26
- Pojemność akwarium: 126
- Imię: monica
- Lokalizacja: Kevelaer/NRW
- Kontakt:
Re: glony
A co srodek ze sklepu dancel Ci nie pomögl :evil: (möwilam) ?daniel janiszewski pisze:problem bo obrastaja mi one w takie wloskowate narosla
Tutaj sobie poczytaj:
http://www.e-akwarystyka.pl/topic ... rasnorosty
http://www.e-akwarystyka.pl/topic ... rasnorosty
a jak to za malo to sobie poszukaj jeszcze na forum-nie Ty jeden masz z tym problem 8-).
Jest troche na ten temat tutaj na forum.