pomocy!!! moja rybka mi chyba zdycha!!

Wszystko na temat chorób ryb, zwierząt akwariowych.

Moderator: ModTeam

magda1976
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-27, 10:17
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

pomocy!!! moja rybka mi chyba zdycha!!

Post autor: magda1976 » 2006-11-27, 10:29

ratujcie ludzie! mam bojowniczka od niedawna, od tygodniatak naprawde nie znam sie na rybkach i wiem tyle co mi powiedzial sprzedawca w sklepie.tzn ze nie potrzebuja one zadnych filtrow grzalek itp. trzymalismy go przez tydzien w malej kuli i bylo wszytsko ok. ostatnio kupilam wielka taka kule i wsypallam tam reszte takiego zwirku ze sklepu zoologicznego dla rybek. po 2 dniach rybka pokryla sie biala dziwna substancja, najpierw ogonek a teraz widze ze ta substancja zaatakowalal tez oczka jego:( ta substancja wyglada jak jego odchody tzn takie biale ciagnace sie. mi trudno to wytlumaczyc bo sie nie znam i nie wiem co to jest ale moze ktos bedzie wiedzial co to moze byc. czy moze spowodowane jest to tym ze dodalalam ten zwirek nie myjac go uprzednio. a moze te rybki jednak potzrebuja jakiegos osprzetu? pomozcie
Magda

Awatar użytkownika
Ucek
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: 2006-10-20, 21:40
Pojemność akwarium: 0
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

Re: pomocy!!! moja rybka mi chyba zdycha!!

Post autor: Ucek » 2006-11-27, 10:46

Z tym, że nie potrzebują filtra, grzałki to jest prawda. Ale źle zrobiłaś, że nie wypłukałaś żwirku przed dodaniem go do kuli... Taki żwir przed pakowaniem go w worki jest z grubsza płukany. Wydaję mi się, że to pleśniawka. Aby wyleczyć rybe musisz zrobić jej kąpiel w słabym roztworze nadmanganianu potasu. Kąpiel powinna trwać około 20 minut. Stężenie roztworu 1g na 100l wody.

magda1976
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-27, 10:17
Pojemność akwarium: 0
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: pomocy!!! moja rybka mi chyba zdycha!!

Post autor: magda1976 » 2006-11-27, 12:04

dzieki, zrobie jak mi radzisz
Magda

ODPOWIEDZ